×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
17. septembris, 2015
Drukāt

Taisnības cīnītāja. NEDĒĻAS FILMA: Sicario

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Skarbas un realitātei ļoti pietuvinātas drāmas ir kanādiešu režisora Denī Vilnēva stila spilgtākie triepieni. Ne mirkli viņš neliek vilties arī Kannu konkursa programmā iekļautajā drāmā „Sicario: Narkokarš”.

Jau karjeras pašos sākumos pievērsis sev kino profesionāļu uzmanību, 2010. gadā Denī Vilnēvs kļuva par starptautiski zināmu režisoru, jo viņa filmu Kanāda izvirzīja „Oskara” nominācijai kategorijā „Labākā filma ārzemju valodā”. Kopš tā laika viņš uzņēmis trīs filmas: „Gūsteknes” (2013), kas aizskāra vienu no smagākajām tēmām – bērnu nolaupīšanu, mistikas pilno trilleri „Ienaidnieks” (2013) – atkal ar Džeiku Džilenholu –, lielajam ekrānam adaptējot Hosē Saramago romānu, un krimināldrāmu „Sicario: Narkokarš”, kurā, pretēji žanra stereotipiem, vienā no galvenajām lomām ir… sieviete.

Keita ir FIB aģente, kuru pēc brutālas operācijas brīvprātīgā kārtā pievieno elitārai, slepenai vienībai, kuras uzdevums šķiet vairāk nekā utopisks – uz visiem laikiem iznīcināt kādu Meksikas narkokarteli. Šajā vienībā galvenā teikšana ir harizmātiskajam Metam, lielākā noslēpumainības aura – mazrunīgajam Alehandro, un jaunajai sievietei, paļaujoties tikai uz savu intuīciju, ir jāmēģina izprast gan savus komandas biedrus, gan arī situāciju, kādā viņa dažādu iemeslu dēļ nokļuvusi. Taču skaidrs ir viens – nepateiktā ir daudz vairāk par atklāto, un uzticēties nevar nevienam.

Būti naivi pat vaicāt, kāpēc meksikāņu narkobaroni pēdējos gados Holivudā iemantojuši tik lielu uzmanību, jo kino mākslas noteikumus diktē arī realitāte ārpus lielā ekrāna, un Denī Vilnēva režijā tā ieguvusi baisi vardarbīgas aprises, ko iemūžinājusi Rodžera Dīkinsa kamera (par darbu filmā „Gūsteknes” viņš bija nominēts „Oskaram”). „Sicario: Narkokarš” ilgst divas stundas, un ne minūti Vilnēvs nedomā par skatītāja komfortu – tā vietā viņš kadru pēc kadra sniedz jaunu, šokējošu informāciju, kas stāsta pavērsieniem iedod trāpīgus akcentus, un neformāli brīdina, ka vienalga, kāds būs konkrētas cīņas iznākums starp labajiem un sliktajiem, tos sliktos tā pavisam nav iespējams iznīcināt. Noliedzoši ciniskais noskaņojums gan, par laimi, tā arī nepielīp Emīlijas Blāntas atveidotajai Keitai, kamēr viņas pārinieki Benisio del Toro un Džoša Brolina izpildījumā jau sen ir izēduši pudiem sāls, lai uz šīs pasaules kārtību raudzītos ar optimismu un cilvēka dzīvībai piešķirtu kaut jel kādu vērtību. Tomēr, pat par spīti abu iespaidīgajām filmorgrāfijām, Vilnēva jaunākās filmas īstā zvaigzne ir Emīlija Blānta – aktrise, kurai veiksmīgi izdevies izvairīties no „angļu rozes” varoņu šaurības un kura parāda, ka arī sievietei var uzticēt galveno lomu krimināldrāmā.

Pēc Kannu sarkanā paklāja Vilnēvs nesēž uz veciem lauriem. Jau pērnā gada pavasarī tika izziņots, ka viņš apstiprināts filmas „Pa asmeni skrejošais” turpinājumam, un tajā piedalīsies arī oriģināla zvaigzne Harisons Fords. Tāpat vēl nav nolikts datums, kad pirmizrādi svinēs Vilnēva zinātniskās fantastikas filma „Stāsts par tavu dzīvi”, kurā jau nofilmējušies Eimija Ādamsa, Džeremijs Reners, Forests Vaitakers. Skaidrs gan ir tas, ka viņa rokraksts ideāli ierakstās Holivudas produkcijā, kaut arī netiek piegludināts skatītāja labsajūtas vārdā.

UZZIŅA:

„Sicario”/”Sicario: Narkokarš”

ASV, 2015.

Režisors: Denī Vilnēvs

Lomās: Emīlija Blānta, Džošs Brolins, Benisio del Toro, Viktors Gerbers, Džons Berntāls, Daniels Kaluja, Maksimiliano Ernandezs, Džefrijs Donovans

No 18. septembra „Kino Citadele”, „Cinamon”, „Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+