×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. marts, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Pie slavenās bargās kundzes (22)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

– Kurmja kungs, Kurmja kungs! – izliekusies pa logu, Ingūna sauca, – palīdziet taču Platperu Arvīdam uznest akordeonu!

– Arvīdiņš komponē operu “Gulbenes pujene”, – namamāte, atgriezusies mīkstajā samta sēdeklī, paskaidroja. – Kur palikām?

Kā jums klājies, noliekot vieglās dienas, velkot galvā Saeimas deputātes ērkšķu vainagu?

– Vaimandieniņ, esmu iejutusies gandrīz kā atslēgas persona. Atradu savu pārdomu soliņu, pagalmā ir mans grūtību akmens un pie durvīm atziņu koka stumbrs, kam piespiesties. Pastāvīgi sajūtu no tautas plūstošo strāvojumu un saņemu vēstis no augstākiem spēkiem Urantijas templī.

Kā cilvēks, kurš noteikti spēj ko darīt Latvijas glābšanā un vienkāršo ļaužu labā, Ingūna atzīstas – gaidījusi, ka jaunajā darbavietā sastapsies ar nozākājumiem un apvainojumiem un nebūs kam izsūdzēt cietušās sievietes postu. Jūs ziniet – trokšņu ir daudz, bet klusums viens. Ja valstī katrs trešais dzīvo uz nabadzības sliekšņa, kādam jāvelk kājās zābaki, jāaizslauka dubļi – protams, to spēs tikai šķīsta, paveca, no debesīm nokāpusi jaunava. Tāpēc pirmajās dienās pret trūkumcietēju pāridarītājiem un valsts izlaupītājiem Ingūna uzlikusi bijušās kontrolieres bardzības masku, veltījusi caururbjošu Fīlmaņa brillēs dzalkstošo acu skatienu, un mastā pie frakcijas uzvilkts partijas karogs ar miroņ­galvu.

– Likās, ka kritīšu ģībonī vienā gabalā. Zatlers taču brīdināja, ka te priekšā ir kobras un pērtiķi, reptiļi un kentauri. Cīņa uz dzīvību un nāvi! – slavenā kundze atceras. – Bet esam iedraudzējušies. Eju visur, kur aicina. Nacionāļu puiši tik jauki – lieli dziedātāji. Man taureņi vēderā, kad viņi šito, nu – “Latviets biju, latviets esmu, latviets mūžam palikšu”. Kad nokāpju pazemē pie “Saskaņas”, ir sērīgāk. Sēžam, velkam “Široka strana moja rodnaja”. Tā arī mīļa dziesma. Un ugunīgais kniebējs Augusts! Skaists un stalts sirmgalvis. Kā viņš mani smīdina! Jūs tikai nepadomājat… – Ingūna piesarka un, pieliekusies tuvāk, čukstēja: – “Vienotības” jaunieši – viņi mani sauc par Sudrabas madāmu! Pat par beku! Tas ir ļoti netaktiski! Viņus samācījuši bezdievji!

Ingūna palepojas, ka Saeimas istaba ir pieticīgi mēbelēta, toties ar krāsu televizoru un pie sienas ģīmetnēs Ciprs un Varufakis. Uz palodzes rūgstoša tējas sēne, adīkļa groziņā ieritinājies melnais kaķis, esot iespējams darboties pulciņos, nodrošināta ēdināšana, speciālistu pakalpojumi un neslikta mēnešalga. Ingūna ateljē pasūtinājusi etnogrāfisko tērpu un algos personības izaugsmes treneri. Nepatīkami, ka kādreiz blakussēdētāji atnākot paģiraini, ar ziliem riņķiem zem acīm. – Vai, tad man pašai gribas iepurināt glāzīti, lai brandvīns izrotā mēli.

Runāšana Saeimā esot liela, par deviņiem mēmiem, bet jāfiltrē, ko saka. Ka nav atdeves, ka nav taisnības – referents nedrīkst tribīnē stāvēt kā telefona stabs. “No sirds Latvijai” vēlētājiem izcīnījusi, ka sarkanos gāzes balonus atļauts kurināt līdz 2018. gadam.

– Raujamies tā, ka pilsētas elektrotīklā izsit korķus, – Ingūna nopūšas. – Klausi, Gunāriņ, sēdi rāmi. Beigšu intervēties, izvedīšu staidzināt. Viņa nopaijā galvu darbabiedram un mīļi iepazīstina, – tas ir Kūtrītis, mans pelēcītis.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. vein rihtig spaasiig kundziit!!!

 2. kautkāds murgs saraksts.

 3. spīdoši!

 4. Man Sudraba nav īsti patikusi nekad.Vēlējusi par viņu arī neesmu.Bet Egīs Līcītis ar šo savu raksteli un vairāk kā lupatains.Tieši tā-lupata ne žurnālists.Kā kaut ko tik jēlu var rakstīt par sievieti un popularu cilvēku valsti.Pilnīgs pasūtījuma raksts

 5. Pievienojos LASĪTĀJAI.Tā ir arī Mārupē !

 6. Mīlīgi un simpātiski! Man patīk!
  Kā redzams, arī humors ir dzēlīgs un reizē mīksts kā bērza slotiņa pirtī.
  Kā gan izskatītos, ja Edžīņš būtu prasti apsaukājies un necienītu šo pasēdējušos jaunavu.
  Varbūt vēl nevajag pavisam atmest cerības uz Kramiņa kunga ciešo pleca atbalstu.
  Vēl raksta meistaram daudz darba priekšā – cik vēl nav slavas alkstošu varoņu ar spalvai cienīgu pieskārienu!

 7. bravo, Līcīti! Atbildēt

  …tas ir Kūtrītis, mans pelēcītis.
  Nekad nevarējām iedomāties, ka bijušais ST tiesnesis nolaidīsies tik zemu

 8. Vistīrais Sudrabainās reklāmas raksts. Tas ir tīrais murgs. Beidziet jel vienreiz skalot smadzenes cilvēkiem ar sudrabaino, kas nav tīra. Piemēra pēc brauciens ar krievijas vēstniecības vai FDD lidmašīnu uz maskavu, kopā ar strautiņu. Sudrabainā nevajag melot ka tu tā nebiji!

 9. Tik labi uzrakstīt var tikai tuvs draugs!

 10. Fotogrāfijā Sudrabas acis gan tādas dīvainas.

 11. LAbs gabaliņš, Egīl, bravo!

 12. Jāteic, ka egīls Līcītis ļoti tieši uztvēris S kundzes domas, varētu pat domār, ka vienā Uriantijas templī mācījušies. Patiešām labs gabals ko palasīt pirms gūlētiešanas, pozitīvs un patiess.

  • Vecā kaimiņiene Lauciniecei Atbildēt

   Nezināju ,ka ķengāt cilvēkus ir pieņemami , man gan Sudrabas kundze patīk ,bet Egils Līcītis vairs nē ,jo viņš uzbrūk tikai vājākiem un neaizstāvētiem . Citu lielo partiju biedri var būt droši -Egils Līcītis par viņiem neko neteiks un ne feļetonus nerakstīs . Lauciniecei ieteiktu vārdu Egils rakstīt ar lielo burtu ,sevišķi ja cilvēks un viņa darbiņi iepriecina

 13. VAJAG ATMASKOT TOS KREMĻA IELIKTEŅUS ! BRAVO , EGIL !

 14. Atbrauciet, lūdzu, uz lauku pašvaldībām, lai uzrakstītu šim līdzīgus feļetonus. Citādi pie mums vēl dzīvo kā Staļina vai Brežņeva laikos, kad par priekšnieciņiem nedrīkstēja teikt neko tādu, kas viņiem nepatīk. Joprojām glaudām pa spalvai. Tad miers mājās. Līdzko sāksi teikt kādu patiesu vārdu, būsi lielākais ienaidnieks. Labs piemērs, kur izpaužas viena otra priekšnieciņa varas kāre, augstprātība, patikšana melot, acu pievēršana uz savu vēlētāju apvienības biedru un citu pusdraugu tiešo pienākumu nepildīšanu u.t.t., ir Rugāju novads.

 15. trāpīts

 16. Raimonds Lejiņš Atbildēt

  Bravo Egīl! Trāpīts pareizi!!!!!!

  • Kāpēc mudiniet uz naidu – TRĀPĪTS ! VAI NU TIEŠĀM SUDRABU JĀNOŠAUJ ? Sudraba savā laikā Valsts kontrolē daudz izdarīja ,tādēļ viņi ir daudz ienaidnieku ,kuri tagad cenšas nomelnot visādos veidos .
   Nepatīkami lasīt par cilvēkiem tikai to slikto ,jo cik nu mēs latvieši esam te palikuši LATVIJĀ .

   • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Lai Jūsu apgalvojums, Gaidas kundze, nebūtu tikai jūtu uzplūdums, lūdzu, lūdzu, uzrakstiet vismaz 3 labos darbus! Esmu jau vecuma marasma pārņemts, tādēļ nekādi nevaru atcerēties ne labos, ne ne tik labos, bet tā gribas dzirdēt ko pozitīvu!

Draugiem Facebook Twitter Google+