×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
16. janvāris, 2012
Drukāt

Taivānā vēlēšanās uzvar 
līdzšinējais prezidents Ma Jindzju


Taivānas līdzšinējais prezidents Ma Jindzju paziņojis par savu uzvaru nedēļas nogalē notikušajās vēlēšanās un turpinās vadīt valsti vēl četrus gadus. Neoficiāli ziņo, ka pēc 90% nodoto balsu saskaitīšanas Ma sev nodrošinājis 51,5% atbalstu.


 

Ma Jindzju pārstāv pret Pekinu draudzīgi noskaņoto Gomindana partiju (KMT), bet viņa sāncense vēlēšanās bija pret kontinentālo Ķīnu skeptiski noskaņotās opozīcijas līdere Caja Inveņa, kura cerēja kļūt par pirmo sievieti Taivānas prezidenta amatā. Pēc neoficiāliem datiem, viņa saņēmusi 45,7% balsu, atzīstot savu zaudējumu vēlēšanās.

Hārvarda universitātē izglītotais Ma pirms četriem gadiem uzvarēja ar lielu balsu vairākumu, solot dibināt ciešākas ekonomiskās attiecības ar kontinentālo Ķīnu un vairot Taivānas labklājību. Viņam atrodoties pie varas, starp Pekinu un Taibeju noslēgta virkne līgumu, 2010. gadā parakstīta plaša vienošanās par savstarpējo tirdzniecību. Taču galveno labumu no tā guvuši tikai lielie uzņēmumi, bet ierindas taivānieši, īpaši palēninoties ekonomiskajai izaugsmei, sadarbības sekas izjutuši maz.

Kontinentālā Ķīna Taivānu joprojām uzskata par savas teritorijas neatņemamu sastāvdaļu un kopš pilsoņkara beigām 1949. gadā nekad nav atteikusies no apņemšanās atjaunot kontroli pār šo salu, nepieciešamības gadījumā lietojot arī spēku.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+