×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
28. janvāris, 2013
Drukāt

Taivāniešu miljardieris nodibina “Āzijas Nobela prēmiju”

Foto - AFPFoto - AFP

Viens no bagātākajiem Taivānas iedzīvotājiem miljardieris Samuels Jiņs (attēlā) nodibināja balvu, kas tiks piešķirta par sasniegumiem zinātnē.

Šī balva jau iedēvēta par “Āzijas Nobela prēmiju”. Kā skaidroja pats Jiņs, šīs balvas izveide bija viens no viņa lielākajiem sapņiem. Tanu balvai miljardieris atvēlēja trīs miljardus Taivānas dolāru (53,12 miljonus latu). Balva nodēvēta par godu Ķīnas Tanu dinastijai, kas valdīja no 618. līdz 907. gadam. “Es ceru, ka šī balva veicinās jaunus pētījumus, kas nāks par labu pasaulei un cilvēcei, popularizēs Ķīnas kultūru un uzlabos šo pasauli,” teikts balvas dibinātāja izplatītajā paziņojumā.

Sākot ar 2014. gadu, balva tiks pasniegta ik pēc diviem gadiem četrās kategorijās – ilgtspējīgā attīstībā, biofarmaceitiskajā zinātnē, sinoloģijā un “likuma varā”. Uz šo balvu varēs pretendēt jebkuras tautības personas. Katrs laureāts saņems 50 miljonus Taivānas dolāru (894 200 latus). Salīdzinājumam – prestižās Nobela prēmijas laureāti saņem astoņus miljonus zviedru kronu (648 000 latu). Balvas dibinātājs cer, ka Tanu balva spodrinās Taivānas tēlu starptautiskajā zinātnē.

Nobela prēmijas tiek pasniegtas par nozīmīgiem atklājumiem fizikā, ķīmijā, medicīnā, literatūrā un sasniegumiem miera veicināšanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+