Pasaulē
Citur

Labota, papildināta. Taizemē izglābti četri no alā iesprostotajiem zēniem 16

Foto: EPA/Scanpix/LETA

Taizemē svētdien izglābti četri no applūdušajā alā iesprostotajiem zēniem, paziņoja amatpersonas.

Izglābtos paredzēts nogādāt slimnīcā, kur tiks pārbaudīts viņu veselības stāvoklis.

Glābšanas operāciju turpinās pirmdien, 9. jūlijā. Pirmā diena pierādījusi, ka ikviena alā iesprostotā izvešanai ārā nepieciešamas 11 stundas, ziņo BBC.

Jau ziņots, ka Taizemes ziemeļos svētdien sākās applūdušā pazemes alā vairāk nekā divas nedēļas iesprostoto 12 zēnu un viņu futbola trenera glābšanas operācija.

Operācijā piedalās 13 ārzemju un pieci taizemiešu ūdenslīdēji. Katram zēnam divu ūdenslīdēju pavadībā ar elpošanas aparātu jāienirst ūdenī un peldus jāizkļūst no alas.

Glābšanas operācija var ilgt divas līdz četras dienas.

Operāciju tika nolemts sākt, jo meteorologu prognozes liecina, ka drīzumā gaidāmas jaunas lietusgāzes, kas var izraisīt kritisku ūdens līmeņa celšanos applūdušajā alā.

11 līdz 16 gadus vecie zēni un viņu 25 gadus vecais treneris ir iesprostoti pazemē kopš 23.jūnija, kad devās ekskursijā uz alu pie Mēsāi, Čiangrajas provincē. Tobrīd ala bija sausa, taču sākās stipras lietusgāzes, kas applūdināja ieeju alā.

Taču viņiem izdevās patverties gaisa kabatā aptuveni četrus kilometrus no ieejas. Tur viņus desmit dienas vēlāk atrada britu ūdenslīdēji.

Taizemiešu un ārzemju ūdenslīdēji ir piegādājušas iesprostotajiem ūdeni, pārtiku, skābekli un snieguši medicīnisko palīdzību. Taču pastāv bažas par skābekļa līmeni alā, lai gan glābējiem izdevies ierīkot cauruli, pa kuru piegādāt svaigu gaisu.

Taizemes jūras spēku ūdenslīdējs ir gājis bojā, piegādājot skābekļa balonus.

Ceļš līdz iesprostotajiem pieredzējušam ūdenslīdējam aizņem sešas stundas. Turklāt ceļā vietām ir spēcīgas straumes, šauras ejas un nulles redzamība.

Pēdējās dienās ūdens nosūknēts tik daudz, cik iespējams.

Glābēji ir mācījuši zēniem nirt.

Sākotnēji amatpersonas apsvēra, vai zēni varētu nogaidīt alā līdz lietus sezonas beigām, kas nozīmē, ka viņiem un viņu trenerim nāktos pavadīt pazemē vairākus mēnešus. Taču skābekļa līmeņa samazināšanās lika atteikties no šī plāna.

Saistītie raksti
LA.lv