Pasaulē
Citur

Taizemē izglābti vēl četri no applūdušajā alā iesprostotajiem zēniem0

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Taizemē pirmdien izglābti vēl četri no applūdušajā alā iesprostotajiem zēniem, ziņo vietējie mediji.

Izglābtie ar ātrās palīdzības mašīnām un helikopteriem nogādāti vietējā slimnīcā.

Oficiāla apstiprinājuma šīm ziņām pagaidām nav.

Kā ziņots, svētdien jau tika izglābti četri no alā iesprostotajiem.

Taizemes ziemeļos svētdien sākās applūdušā pazemes alā vairāk nekā divas nedēļas iesprostoto 12 zēnu un viņu futbola trenera glābšanas operācija.

Operācijā piedalās 13 ārzemju un pieci taizemiešu ūdenslīdēji. Katram zēnam divu ūdenslīdēju pavadībā ar elpošanas aparātu jāienirst ūdenī un peldus jāizkļūst no alas.

11 līdz 16 gadus vecie zēni un viņu 25 gadus vecais treneris ir iesprostoti pazemē kopš 23.jūnija, kad devās ekskursijā uz alu pie Mēsāi, Čiangrajas provincē. Tobrīd ala bija sausa, taču sākās stipras lietusgāzes, kas applūdināja ieeju alā.

Taču viņiem izdevās patverties gaisa kabatā aptuveni četrus kilometrus no ieejas. Tur viņus desmit dienas vēlāk atrada britu ūdenslīdēji.

Taizemiešu un ārzemju ūdenslīdēji ir piegādājuši iesprostotajiem ūdeni, pārtiku, skābekli un snieguši medicīnisko palīdzību. Taču pastāv bažas par skābekļa līmeni alā, lai gan glābējiem izdevies ierīkot cauruli, pa kuru piegādāt svaigu gaisu.

Taizemes jūras spēku ūdenslīdējs ir gājis bojā, piegādājot skābekļa balonus.

Ceļš līdz iesprostotajiem pieredzējušam ūdenslīdējam aizņem sešas stundas. Turklāt ceļā vietām ir spēcīgas straumes, šauras ejas un nulles redzamība.

Galerijas nosaukums

Pēdējās dienās ūdens nosūknēts tik daudz, cik iespējams.

Glābēji ir mācījuši zēniem nirt.

Sākotnēji amatpersonas apsvēra, vai zēni varētu nogaidīt alā līdz lietus sezonas beigām, kas nozīmē, ka viņiem un viņu trenerim nāktos pavadīt pazemē vairākus mēnešus. Taču skābekļa līmeņa samazināšanās lika atteikties no šī plāna.

LA.lv