×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. janvāris, 2016
Drukāt

Taizemieši jūk vai prātā, lai izdabātu mazliet baisām lellēm (6)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Pēdējos mēnešos Taizemi teju vai pārņēmusi mānija uz lellēm, kurām ļoti dabisks izskats – it kā viņas būtu dzīvas.

Viņas sauc “luk thep”, ko literāri varētu tulkot kā “bērni eņģeļi” un cilvēki tic, ka viņas nes veiksmi un par viņām pieaugušie (!) rūpējas tā, it kā tie būtu īsti bērni. Taču ir cilvēki, kas pievērš šai modei uzmanību un uzskata, ka tam var būt nopietnas blakusparādības.

Lelles pat iesvēta budistu mūki. Pēc iegādes jaunais “vecāks” dodas pie mūka, kurš lūdzas un veic īpašu ceremoniju. Šādas lūgšanas parasti veic, lai iesvētītu amuletus, kas arī ir ļoti populāri Taizemē. Tiek uzskatīts, ka šādi lellē var iemājot kāds klīstošs gars, dvēsele.

Aviokompānijas pat piedāvā speciālas sēdvietas lellēm. Piemēram, aviokompānija “Thai Smile Airways” ziņoja, ka pasažieri var pasūtīt biļetes savām lellēm, bonusā saņemot sēdvietu sev, uzkodas un dzērienus. Tomēr oficiālās iestādes pret šādu piedāvājumu iebilda: “Balstoties uz starptautiskiem aviācijas noteikumiem, pasažieri ir cilvēki. Tādēļ aviokompānijas nedrīkst pirkt biļetes lellēm,” ziņoja Taizemes Civilās Aviācijas pilnvarotais izdevumā “The Bangkok Post”.

Pasažieriem ir iespēja nopirkt papildus sēdvietu uz sava vārda un vest savas “luk thep” tādā veidā, viņš piebildis.

Lelles ved arī uz restorāniem. Bangkokā pat ir speciālas bērnu ēdienkartes viesiem ar “luk theps”.

Daudzi leļļu īpašnieki BBC Thai atklāj, ka šīs lelles nav vienkārši talismani, viņi izturas pret tām kā pret bērniem. “Mana meita vēlas māsu un draugu. Viņas skolā draugiem arī ir “luk thep”… un mana meita vēlas to pašu, ko citi,” teic kāda pircēja.

Leļļu īpašnieki tāpat šķiežas ar naudu, lai iegādātos lellēm dārgus aksesuārus un rotas.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Izdabāt vajag, citādi tās lelles viņus apēdīs!

  2. Bizness gan labs.

  3. Būtu labāk bērnus taisījuši un tad arī auklējuši…

  4. viss cauri – civilizācijas noriets

  5. Nevis teju vai jūk prātā, bet ir neglābjami nojūgušies, jo plašsaziņas līdzekļi, modes dizaineri, skolu reformētāji un citi politiķi kā arī vesela armija citu jaunmarksisma ieviesēji tieši pie tā strādā. Tie ir arī Eiropas savienības ideoloģiskie pamati un jaunā reliģija.

    • Ko tu murgo,šeit runa iet par galvā saspiestajiem ,šķībacainajām taizemietēm,kuras to vien prot kā ķert vecus vai pusjocīgus eiropas večus un tēlot ,,mīlošas” būtnes.Kad kaut kur dzirdi ņau- ņau – ņau,tad paskaties atpakaļ un ieraudzīsi taizemes p…,tikai pa Eiropas ielām staigā ar vectētiņiem,,bet ne ar lellēm.

Draugiem Facebook Twitter Google+