Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
23. marts, 2015
Drukāt

Taizemes hunta valsts problēmās vaino “pārāk lielu demokrātiju” (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Taizemes militāristu valdības vadītājs valsts agrākajās politiskajās problēmās vainojis “pārāk lielu demokrātiju”.

“Mums ir pārāk liela demokrātija salīdzinājumā ar valstīm, kurās valdības var ierobežot brīvības,” pirmdien Taizemes Industriju federācijas konferencē Bangkokā pavēstīja premjerministrs Prajuts Čanoča. Armijas ģenerālis Prajuts, kurš nāca pie varas pēc puča pērnā gada maijā, uzstāj, ka viņš nav “gāzis demokrātiju” un Taizeme joprojām ir par 99 procentiem demokrātiska. Konferencē viņš gan atklājis, ka savus kritiķus liktu cietumā vai atklātu uz tiem uguni, ja viņam būtu pilnīga vara. Tomēr viņš apgalvo, ka tā vietā izvēlas strādāt saskaņā ar likumu.

Kopš Prajuts nācis pie varas, nevalstiskās organizācijas un kritiķi pārmetuši huntai nepamatotu opozicionāru aizturēšanu un daudzu pilsoņu tiesību pārkāpšanu. Pagājušajā nedēļā cilvēktiesību organizācija “Human Rights Watch” atkārtoti aicināja huntu atcelt kara stāvokli, ar kura palīdzību valsts tiek pārvaldīta kopš puča, un nosauca notiekošo par “smagu kritienu” pilsoņu un politisko tiesību jomā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kas ir hunta?

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Ķīnas karakuģi uz Baltijas jūruPlānotā Ķīnas karakuģu piedalīšanās jūlija nogalē Baltijas jūrā gaidāmajos manevros kopā ar Krieviju var pastiprināt spriedzi reģionā, uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.
Draugiem Facebook Twitter Google+