Latvijā
Kriminālziņas

Taksistiem mēģina “iesmērēt” eiro suvenīra banknotes 16

Foto Valsts policija

Šorīt, 15. decembrī, ap pulksten četriem taksometra šoferis ziņoja Valsts policijai (VP), ka tikko Rīgā, Augusta Deglava ielā, kāds pasažieris par braucienu centies ar viņu norēķināties ar simts eiro suvenīra banknoti. Lai gan automašīnā bijis tumšs, taksometra vadītājs uzreiz sapratis, ka tā nav īstā nauda. Jāpiebilst, ka šādas suvenīra banknotes tiek drukātas uz parasta papīra un tās rotā uzraksts “suvenīrs”, informēja VP.

Notikuma vietā ieradās Ķengaraga iecirkņa policisti, kuri 1976. gadā dzimušo aizdomās turēto vīrieti netālu aizturēja un nogādāja policijas iecirknī. Viņu pārmeklējot, tika atrasti 74 gabali 500 eiro suvenīra banknošu, 66 gabali 200 eiro suvenīra banknošu un 20 gabalu simts eiro suvenīra banknošu.

Jāpiebilst, ka šis nav pirmais gadījums, kad vīrietis, izmantojot situāciju, ka taksometros mēdz būt vājš apgaismojums, mēģina norēķināties ar šādām banknotēm. Arī pagājušajā nedēļā vīrietis bija izdarījis identiskus noziegumus, sniedzot taksometra šoferiem suvenīra banknotes. Toreiz šoferi tumsā nebija pamanījuši, ka tā nav īstā nauda, un tikai vēlāk policijai ziņojuši par notikušo.

Aizturētais jau iepriekš sodīts par mantiskiem noziegumiem. Aizturēšanas brīdī viņš atradās 2,3 promiļu stiprā alkohola reibumā.

Saistītie raksti

Saistībā ar notikušo uzsākti trīs kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 180. panta pirmās daļas – par krāpšanu nelielā apmērā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Izsakām pateicību taksometra šoferim, kurš rīkojās situācijai atbilstoši, par notikušo ziņojot Valsts policijai. Tāpat aicinām visus iedzīvotājus, kuri ikdienā saskaras ar lielām naudas summām, vienmēr pievērst uzmanību, vai uz banknotēm ir pretviltošanas elementi. Ja kāds mēģina norēķināties ar banknoti, kurai nav kāda no drošības elementiem, par to nekavējoties jāziņo policijai, zvanot 110.

LA.lv