Foto-LETA

Taksometru pakalpojumu jomai pieņemts vienots regulējums 0

Lai novērstu tiesiskā regulējuma sadrumstalotību taksometru pakalpojumu jomā un ieviestu vienotu terminoloģiju, 3.jūlijā valdībā pieņemti vairāki normatīvie akti. Satiksmes ministrijas izstrādātie “Noteikumi par pasažieru pārvadāšanu ar vieglajiem taksometriem” paredz taksometru noformējuma un aprīkojuma prasības, norēķinu kārtību par braucienu, bagāžas pārvadāšanas nosacījumus, kā arī pasažieru un vadītāja tiesības un pienākumus.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Ar jauno regulējumu tiek atcelta iespēja vadītājam pēc savas izvēles uzņemt pasažieri, nosakot brauciena galapunktu, – vairs nav atļauts uzņemt pasažieri arī atpakaļceļā, kad taksometrs atgriežas administratīvajā teritorijā, kurā darbojas speciālā atļauja.

Noteikumi vienuviet arī nosaka visus taksometra skaitītāja izdrukātajā čekā obligāti norādāmos rekvizītus, kā arī maksimāli pieļaujamās kļūdas taksometra skaitītājam pirms un pēc uzstādīšanas – līdz šim tādas bija noteiktas tikai pirms skaitītāju nodošanas ekspluatācijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdz šim taksometru pakalpojumu jomu regulēja vairāki normatīvie akti – “Noteikumi par pasažieru pārvadāšanu ar vieglajiem taksometriem”, “Noteikumi par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu tehniskajām prasībām”, “Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība”, “Noteikumi par metroloģiskajām prasībām mērīšanas līdzekļiem”, “Noteikumi par metroloģiskajām prasībām taksometra skaitītājiem” un citi. Ministrija skaidro, ka lielais normatīvo aktu skaits sarežģī to prasību apzināšanu un izpildi, tāpēc jaunie noteikumi lielāko daļu no tiem apvieno.

Līdzšinējā regulējumā atšķīrās arī lietotie termini – ar vienādu nozīmi dažādos noteikumos figurēja gan apzīmējums “sākotnējā maksa”, gan “taksometra nolīgšana”. Šādu situāciju nepieļauj Latvijas nacionālā tiesību sistēma, tāpēc turpmāk tiks lietots tikai termins “taksometra nolīgšanas maksa”.

Vienlaikus ar šo noteikumu projektu valdībā tika virzīti arī grozījumi “Noteikumos par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu tehniskajām prasībām”, grozījumi “Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtībā” un grozījumi “Noteikumos par mērīšanas līdzekļu atkārtoto verificēšanu, verificēšanas sertifikātiem un verificēšanas atzīmēm”.

Valsts ieņēmumu dienesta informācija liecina, ka Latvijā ir reģistrēti 2219 taksometra skaitītāji. Projektu izstrādes gaitā notikušas konsultācijas ar Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociāciju.