Tehnika
Auto un moto

Taksometru šoferiem “brīvsolis” beidzies, būs jāreģistrējas0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Ieva Leiniša

Valdība 6.martā apstiprinājusi Ministru kabineta (MK) noteikumus, kas paredz, ka līdztekus taksometru pakalpojumiem pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo transportlīdzekli varēs veikt ikviens komersants, kas būs saņēmis licenci Autotransporta direkcijā. Tāpat plānots, ka jebkuram vieglā automobiļa vadītājam, kurš veic pasažieru komercpārvadājumus, tajā skaitā arī taksometru vadītājiem, līdz 2018. gada 31. maijam būs jāreģistrējas taksometru vadītāju reģistrā, ko uzturēs Autotransporta direkcija, tā portālu “La.lv” informēja VSIA Autotransporta direkcijas  Sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Plone.

Pamatojoties uz MK noteikumiem Pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili noteikumi, komersantiem, kas veiks pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili, būs jāsaņem licence un licences kartīte Autotransporta direkcijā. Šādus pārvadājumus varēs veikt ar transportlīdzekli, kurā ir ne vairāk kā četras pasažieru sēdvietas. Turklāt iedzīvotājiem pakalpojumu varēs piedāvāt, izmantojot tikai elektronisko sakaru līdzekļus tiešsaistē speciāli izveidotā tīmekļvietnē vai mobilajā aplikācijā. Pasažieri par braucienu varēs norēķināties tikai bezskaidrā naudā.

Šie nosacījumi neattiecas uz taksometru pārvadājumiem – to licencēšanu turpmāk veiks deviņu republikas nozīmes pilsētu pašvaldības un plānošanas reģioni. Līdz šim pašvaldību izsniegtās licences taksometru pārvadājumiem būs spēkā līdz 2018. gada 30. jūnijam un licences kartītes – līdz nākamā gada 31. maijam.

Saskaņā ar MK noteikumiem Pasažieru komercpārvadājumu ar taksometru un vieglo automobili vadītāja reģistrācijas noteikumi vieglo automobiļu vadītājiem (arī taksometru vadītājiem), kuri veic pasažieru pārvadājumus, saņemot atlīdzību par veikto pakalpojumu, turpmāk būs jāreģistrējas taksometru vadītāju reģistrā un jāsaņem apliecība. Šai apliecībai pakalpojumu sniegšanas laikā būs jāatrodas transportlīdzeklī pasažierim redzamā vietā, jo tā apliecina transportlīdzekļa vadītāja tiesības veikt šāda veida pārvadājumus, un pasažierim būs iespēja par to pārliecināties, ievadot apliecības reģistrācijas numuru taksometru vadītāju reģistrā.

Saistītie raksti

Šobrīd ir noteikts pārejas periods līdz 2018. gada 31. maijam, un tas nozīmē, ka no 1. jūnija vieglā automobiļa vadītājs, tajā skaitā arī taksometra vadītājs, kurš nebūs reģistrējies taksometru vadītāju reģistrā un saņēmis apliecību, vairs nevarēs veikt pārvadājumus.

Lai vieglā automobiļa vadītājs, tajā skaitā arī taksometra vadītājs, varētu saņemt attiecīgo apliecību, jābūt derīgai B kategorijas vadītāja apliecībai un ir jābūt vismaz trīs gadu stāžam. Savukārt pārkāpumu uzskaites punktu skaits nedrīkst sasniegt astoņus punktus, bet valsts valodas zināšanas nevar būt zemākas par B1 līmeni pirmajā pakāpē. Tāpat vadītājam nedrīkst būt vadīšanas tiesību aizliegums, kas, piemēram, varētu uzrādīties gadījumā, ja ir beidzies autovadītāja apliecības derīguma termiņš, personas dati neatbilst datiem, kas norādīti autovadītāja apliecībā, vai nav nomaksāti sodi par ceļu satiksmes pārkāpumiem.

Autotransporta direkcija uzsāks pakalpojumu sniegšanu no MK noteikumu spēkā stāšanās brīža.

 

LA.lv