AFP/Scanpix

Puķītis savās otrajās olimpiskajās spēlēs četras vietas augstāk nekā Sočos 1

Latvijas šorttrekists Roberto Puķītis sestdien izcīnīja 11.vietu Phjončhanas olimpisko spēļu 1500 metru distancē. Puķītis sacentās B finālā, kurā finišēja ceturtais.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Latvijas šorttrekists Roberto Puķītis sestdien izcīnīja 11.vietu Phjončhanas olimpisko spēļu 1500 metru distancē, kamēr Hjodžuns Lims nodrošināja pirmo zeltu sacensību saimniecei Dienvidkorejai.

Puķītis sacentās B finālā, kurā finišēja ceturtais. Skrējiens sākās ļoti lēnām un ātri sportisti slidoja vien pēdējos piecus apļus, bet tajos Puķītim augstāk par ceturto vietu pakāpties neizdevās.

Kaut B finālā sportisti sacentās vien par devīto vietu un sākotnēji viņš tika klasificēts 13.pozīcijā, A finālā divi no sportistiem tika diskvalificēti vai nefinišēja, tāpēc viņi tika klasificēti arī aiz B fināla dalībniekiem.

Pašlaik 24 gadus vecajam Puķītim šīs ir otrās olimpiskās spēles. Pirms četriem gadiem Sočos viņš 1500 metru distancē izcīnīja 15.vietu. Šis gads viņam sācies veiksmīgi, jo janvāra vidū latvietis izcīnīja trešo vietu Eiropas čempionāta 1000 metru distancē, pēc tam superfinālā finišējot septītais.

Pusfināla skrējienā izšķirošā cīņa sākās divus apļus pirms finiša, kad Puķītis bija ceturtajā pozīcijā. Līdz finišam viņam neizdevās pakāpties, latvietim finišējot ceturtajam.
Šajā pusfinālā uzvarēja olimpiskais sportists no Krievijas Semjons Jeļistratovs, tikmēr otrā vieta tika noskaidrota vien pēc fotofiniša noskatīšanās, kanādietim Čārlzam Hemelinam par nieka 0,002 sekundēm apsteidzot mājinieku Jiru So.
Savukārt Puķītis no Hemelina jeb vietas finālā atpalika par 0,041 sekundi.

Finālā tika arī šajā pusfinālā kritušais kanādietis Semjuels Žirārs, bet viņu kavējušais amerikānis Džons Roberts Selskis tika diskvalificēts. Tāpat pie dalības A finālā tika vēl divi šorttrekisti, kuri pusfinālā tika kavēti, bet nefinišēja pirmajās divās vietas. Līdz ar to A finālā startēs nevis seši, bet deviņi sportisti, kamēr B fināla vājākais skrējējs būs nevis 12., bet 14.pozīcijā.

Savā ceturtdaļfinālā slidojumā ventspilnieks izvēlējās nogaidošu taktiku, distances pirmajā pusē slidojot piektajā un ceturtajā pozīcijā, kontrolējot notikumus sev priekšā. Sākoties priekšpēdējam pēdējam aplim, Puķītis pa iekšmalu no ceturtās vietas izvirzījās otrajā pozīcijā un noturēja to līdz pat finišam, tādējādi sasniegdams pusfinālu, kurā piedalīsies 18 labākie sportisti.

Olimpiskā saimnieka korejieša Jiras Seo uzvaru Roberto neapdraudēja, taču droši tika pārspēts trīskārtējais olimpiskais medaļnieks amerikānis Džons Roberts Selski, bet ar šo slidojumu sacensības beidzās japānim Keitam Vatanabe, ungāram čabam Burjanam un krievam Aleksandram Šuļginovam.

Sākotnēji bija paredzēts, ka 1500 metros startēs Roberts Zvejnieks, tomēr sacīkšu priekšvakarā distancei tika pieteikts Puķītis.
Latvijas šorttreka izlases trenere Evita Krievāne atklāja, šāds lēmums pieņemts, lai būtu godīga attieksme pret Puķīti. Līdz ar to abi startēs pa divām distancēm un viss sadalīts brālīgi.
Latvijas izlases trenera arī teica, ka Puķītim labs rezultāts šajā distancē būtu iekļūšana labāko desmitniekā.