×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
3. marts, 2016
Drukāt

Talantīga latviešu čelliste debitēs Londonas Karaliskajā svētku zālē (1)

Aigas Ozoliņas foto.Aigas Ozoliņas foto.

Šodien Londonas Karaliskajā Svētku zālē, kas ir viena no slavenākajām Eiropas koncertzālēm, uzstāsies jaunā un talantīgā latviešu čelliste Margarita Balanas, LA.lv pavēstīja publicitātes koordinatore Aira Laiviņa.

Kopā ar viņu koncertā muzicēs izcilais grieķu pianists Vasilis Varvaresoss, kurš tiek uzskatīts par vienu no daudzsološākajiem viņa paaudzes pianistiem pasaulē. Koncerta programmā būs divi ārkārtīgi spilgti un spēcīgi skaņdarbi – Sergeja Rahmaņinova sonāte čellam un klavierēm op.19 un Ģērģa Ligeti sonāte čellam solo, kuru Margaritas Balanas interpretācijā Starptautiskajā Adelaidas čella mūzikas festivālā raksturojuši kā “ārkārtīgi spēcīgu, izsmalcinātu, piesātinātu un spožu”.

Margarita Balanas jau ir koncertējusi tādās pasaules atzītās koncertzālēs kā Karaliskais Operas Nams, Karalienes Elizabetes zāle, Vigmora zāle, Bakingemas pils (visas Londonā), Casa da Musica Portugālē, Bratislavas Filharmoniskajā koncerzālē un Palace Het Loo zālē Nīderlandē.

Šobrīd ar prestižo ABRSM (Associated Board of the Royal Schools of Music) stipendiju un Martin Music Scholarship Fund Award stipendiju Margarita Balanas studē Londonas Karaliskajā Mūzikas Akadēmijā. Viņa regulāri piedalās izcilāko čellistu meistarklasēs, tai skaitā pie Stīvena Iserlisa, Lina Harela, Mišas Maiska un Natālijas Gūtmanes, pauda laiviņa.

Šī gada maijā talantīgā latviešu čelliste ir uzaicināta piedalīties slavenākajā čella mūzikas festivālā pasaulē – Starptautiskajā Pjatigorska čello festivālā (Piatigorsky International Cello Festival).

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Malace! Talants ir talants.

Draugiem Facebook Twitter Google+