AFP/LETA

Talantīgais kolumbiešu pussargs Rodrigess aizsūta mājās Urugvaju 0

Spilgtais Kolumbijas futbola izlases pussargs Hamess Rodrigess sestdien guva divus vārtus Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālā, palīdzot kolumbiešiem ar 2:0 (1:0) pārspēt 2010.gada turnīra ceturtās vietas īpašnieci Urugvaju.

Notriektā tautumeita 7
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

Līdz ar to Kolumbija finālturnīra ceturtdaļfinālā 4.jūlijā tiksies ar mājinieci Brazīliju, kas iepriekš sestdien izslēgšanas turnīra fāzi uzsākā ar panākumu pēcspēles sitienu sērijā ar rezultātu 2:1 pār Čīli.

Ambiciozo Francijas klubu “Monaco” pārstāvošais Rodrigess ar vārtu guvumiem izcēlās mača 28. un 50.minūtē.

Tādējādi 22 gadus vecais Rodrigess šobrīd ar pieciem precīziem sitieniem kļuvis par šī turnīra rezultatīvāko spēlētāju.

Urugvajas izlasei cīņā nevarēja palīdzēt valstsvienības visu laiku rezultatīvākais spēlētājs uzbrucējs Luiss Suaress, kurš saistībā ar košanu pretiniekam ticis diskvalificēts uz četriem mēnešiem no futbola. Tikmēr Kolumbijas izlases rindās laukumā izgāja spēcīgākais sastāvs, turklāt vairākus no līderiem argentīniešu treneris Hosē Pekermans atpūtināja pēdējā apakšgrupas cīņā pret Japānu. Spēles pirmajās minūtēs pārsvars laukumā piederēja dueļa favorītiem kolumbiešiem, kuri aktīvi pieturēja bumbu un veidoja pozicionālus uzbrukumus, Urugvajas spēlētājiem maču uzsākot bāli.

Puslaika pirmajā pusē Kolumbija turpināja palielināt teritoriālo pārsvaru, taču ar bīstamām epizodēm pretiniekus neapdraudot. Pirmā salīdzinoši bīstamā vārtu gūšanas iespēja Urugvajai radās vien 19.minūtē, kad raženais uzbrucējs Edisons Kavani nonāca lieliskā sitiena pozīcijā, momentu izšķērdējot. Tikmēr divas minūtes vēlāk savu iespēju nespēja izmantot kolumbietis Džeksons Martiness. Cīņas 28.minūtē vadībā izvirzījās Kolumbijas valstsvienība, kad talantīgais Rodrigess no aptuveni 25 metriem eleganti trieca bumbu vārtos, gūstot savus ceturtos vārtus turnīrā. Pēc zaudētajiem vārtiem daudz aktīvāk uzbrukumus sāka veidot arī Urugvaja. Savukārt 39.minūtē Alvaro Gonsalesa sitienu tikai ar pūlēm atvairīja kolumbiešu vārtsargs Davids Ospina.

Otrā puslaika ievadā Kolumbija turpināja laukumā cīnīties vētraini, kas vainagojās panākumiem mača 50.minūtē, kad Rodrigess guva savus otros vārtus spēlē, precīzi raidot bumbu pustukšos urugvajiešu vārtos. Spēles 64.minūtē Urugvaja teju rezultāta deficītu uz tablo samazināja, teicamu Kristiana Rodrigesa tālsitienu ar grūtībām atvairīja Ospina. Puslaika otrajā puše Kolumbija futbolisti iniciatīvu spēlē atdeva Urugvajai, pašiem sākot uzbrukumus veidot no aizsardzības.

Spēles 80.minūtē vēlreiz Urugvajas izlasi glāba vārtsargs Ospina, kad no teicamas pozīcijas vārtus nespēja gūt Maksi Pereira. Tikmēr četras minūtes vēlāk Ospinu ar tālsitienu nespēja pārspēt arī Kavani. Pamatlaika izskaņā Urugvajas izlase uzsāka pamatīgu ofensīvu sāncenšu vārtu tuvumu, taču divu vārtu deficītu atspēlēt nespēja, noslēdzot dalību finālturnīrā.

Kolumbijai izdevās uzvarēt visās trīs C apakšgrupas spēlēs, kas tai ļāva iegūt maksimāli iespējamos deviņus punktus un apsteigt Grieķiju. Tikmēr Urugvaja pēc ne pārāk veiksmīgā šī Pasaules kausa sākuma, kad tika zaudēts turnīra lielākajai pārsteiguma autorei Kostarikai, atlikušajos divos D apakšgrupas mačos guva uzvaras un ierindojās otrajā vietā, aiz sevis atstājot spēcīgās Itāliju un Angliju.

Kolumbija piedalās savā pirmajā finālturnīrā kopš 1998.gada un kopumā piektajā vēsturē. Šī ir tikai otrā reize, kad valstsvienība spējusi izkļūt no apakšgrupas, iepriekš to paveicot vien tālajā 1990.gadā. Tikmēr Urugvaja kausu izcīnījusi gan pirmajā čempionātā 1930.gadā, gan savā nākamajā dalības reizē 1950.gadā. Pirms četriem gadiem pirmoreiz kopš 1970.gada tika līdz pusfinālam, noslēgumā ieņemot ceturto vietu.

Savukārt svētdien astotdaļfināla dueļos Nīderlande tiksies ar Meksiku, bet Kostarika spēkosies ar Grieķiju.

Kolumbijas izlases sastāvs – Davids Ospina, Kristiāns Zapata, Huans Kamilo Sunjiga, Mario Jepess, Karloss Sančess, Pavlo Armero, Avels Agilars, Teofilo Gutjerress (Alekss Mehija, 86.min.), Huans Kvadrado (Fredijs Gvarins, 81.min.), Hamess Rodrigess (Adrians Ramoss, 85.min.), Džeksons Martiness.

Urugvajas izlases sastāvs – Fernando Muslera, Martins Saseress, Alvaro Pereira (Gastons Ramiress, 53.min.), Djego Godins, Hosē Marija Himeness, Egidio Arevalo Rioss, Kristians Rodrigess, Maksi Pereira, Alvaro Gonsaless (Abels Ernandess, 67.min.), Edisons Kavani, Djego Forlans (Kristians Stuani, 53.min.).