×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. oktobris, 2013
Drukāt

Vai spējīgākie politiķi ar augstāko uzticamību sabiedrībā būtu virzāmi kandidēšanai Saeimā vai Eiropas Parlamentā?
 (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Juris Kuģenieks, pārvaldnieks:
 “Ko viņi tur Eiropā izdarīs? Domāju, šiem cilvēkiem noteikti jāpaliek tepat Saeimā. Man šķiet, ka pašlaik Latvijas politikā no šiem eiroparlamentāriešiem nav nekāda labuma. Jāpaskatās, kā politiķis darbojas tepat uz vietas. Ja mums ies labi, tad varēs sūtīt uz Briseli. Kamēr paši nekur uz priekšu netiekam, nav nozīmes dažiem deputātiem tur sēdēt. Es vispār esmu par nacionāļiem, jo viņiem vismaz ir kaut kādas idejas. Man patīk Raivis Dzintars. Viņš runā ar pārliecību un, šķiet, nedarbojas politikā, savtīgu iemeslu vadīts, es viņam ticu. Līdzīgās domās esmu arī par Baibu Broku. Man ļoti patīk Vita Matīsa un Imants Kalniņš. Lasot viņu teikto, šķiet, ka viņiem rūp Latvija. Man patīk viņu domu gājiens. Latvijā ir daudz labu un uzticamu cilvēku, taču diemžēl politikā talantīgākie nelien. Lai cik skumji arī liktos, taču vairākumā gadījumu raušanās politikā ir tāds mazvērtības komplekss.”

Vita Matīsa, politoloģe:
 “Kā mēs šobrīd konstatējam, visi politiķi raujas uz Briseli. Pirms desmit gadiem tā nebija. Darba apstākļi, kā zināms, tur ir izcili. Protams, Eiropas Savienībā ir arī dažādi izaicinājumi un krīzes jautājumi, kuri jārisina. Tomēr Latvijā jau tā trūkst spēcīgo, gudro politiķu un ir žēl, ka tie stiprākie prāti netiek izmantoti šeit. Darāmie darbiņi šeit uz vietas ir svarīgāki mums pašiem nekā tie, kas gaida Briselē. Tur būs daudzi, kas tos var paveikt, bet tie, kas var ko labu paveikt Latvijā, mums apkārt nemētājas. Būtu labi, ja visi neaizmuktu uz Briseli. Nenoliedzami, arī tur var strādāt un ko labu dot Latvijai, bet jāsāk ar iekšējo sakārtotību. Uzskatu, ka pēc noteikta laika, kas pavadīts vienā amatā, ir jārotē. Arī Eiropas Parlamentā politiķiem, vienkārši sakot, nevajadzētu iesēdēties, lai neiestātos rutīna un, dzīvojot ērto dzīvi, nerastos atrautība no Latvijas realitātes. Briseles pieredze ir ļoti vērtīga, un, iespējams, būtu pozitīvi, ja Briselē strādājis deputāts atgrieztos Saeimā un risinātu jautājumus pavisam citā gaismā un ar citu tvērienu. Es ļoti novērtētu, ja kāds no šiem eiroparlamentāriešiem ziedotu daļu savas lielās algas Latvijas skolām, stipendiju fondiem u. tml.”

Jolanta, skolotāja:
 “Eiropas Parlamentā spējīgi politiķi ir nepieciešami, lai aizstāvētu Latvijas intereses, bet tas lielā mērā ir atkarīgs no harismas, personības un valodu prasmēm. Es negribu, lai ir tā kā šobrīd, kad Latviju Eiropā pārstāv Ždanoka, kura kategoriski atsakās runāt latviski, bet izsakās angliski vai franciski. Kā arī Rubiks, kas cīnījās pret Latvijas neatkarību. Lai kaut kas mainītos Latvijā, ir jāmaina sistēma, kādā tiek ievēlēti cilvēki mūsu parlamentā. Tik ilgi, kamēr būs partiju sistēma un kamēr nevarēs kandidēt personības, šaubos, vai kaut kas mainīsies. Būsim reāli. Patlaban drīzāk jāvirza spējīgie uz Eiropas Parlamentu. Latvijā jādomā par to, kāda ir partiju finansēšanas kārtība. Neatkarīgais deputāts mums nozīmē – četrus gadus būt parlamentā, bet pēc tam vairs ne. Jau tagad ir skaidrs, ka mums būs jauna partija ar Repši priekšgalā, bet uz to skatos ļoti skeptiski. Varu tikai to labāko teikt par esošo eiroparlamentārieti Inesi Vaideri. Viņa ir ļoti daudz ko panākusi. Mums ir Baltu vienotības diena Eiropā. Viņa izcīnīja finansējumu filmai “Padomju stāsts”, ko parādīja arī Briselē. Viņa atbalsta jauniešu piedalīšanos dažādos konkursos, aicinādama tos uz parlamentu. Tas ir cilvēks, kuram ir jēga atrasties Eiropas Parlamentā.”

Inna Šaraņina, inženiere, pasniedzēja:
 “Spēcīgos vajag kā tur, tā šeit. Eiropā jāaizstāv Latvijas intereses, bet jārisina jautājumi arī tepat uz vietas. Uzskatu, ka spējīgs ir Valdis Dombrovskis. Viņš nepieņem impulsīvus lēmumus, godprātīgi strādā un domā par visiem, uzklausa visu pušu argumentus. Un, kas būtiski, visu dara mierīgi un izsvērti. Laba un uzticama deputāte ir arī Sandra Kalniete. Viņa ir neatkarīga un nebaidās no nepopulāru viedokļu izteikšanas. Ik dienu darbā sastopos ar cilvēkiem, kuri būtu lieliski politiķi. Viņi ir ļoti uzņēmīgi un veido lieliskus projektus. Latvijā ir cilvēki, kas var. Diemžēl realitātē politikā lien vieni un tie paši, tikai zem citām partijām vai saukļiem. Piemēram, Repše pie varas bijis neskaitāmas reizes un visās savārījis ziepes. Nu Dievs ar visu, bet pietiek taču. Kāpēc atkal? Būtu labāk laist pie stūres citus, daudz spējīgākus!”


Fakti


Nākamgad 24. maijā gaidāmas Eiropas Parlamenta vēlēšanas, bet 4. oktobrī – 12. Saeimas vēlēšanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ar augstu sabiedrības uzticamību, bet nevis tukši solītāji.

Draugiem Facebook Twitter Google+