×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. marts, 2014
Drukāt

Talantu pavasaris festivālā „Avanti!”


Elina_Buksa_3

Pavasara gaidās Hermaņa Brauna fonds Rīgā atklās jau otro starptautisko jauniešu mūzikas festivālu “Avanti!” Tajā piedalīsies talantīgi Latvijas mūzikas skolu un koledžu audzēkņi, Mūzikas akadēmijas studenti un ārzemju viesi. Festivāla 15 koncerti notiks mākslas muzejā „Rīgas birža”,  Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, Kultūras pilī „Ziemeļblāzma”, Mazajā ģildē un Lielajā ģildē.

„Festivāls sniegs iespēju jauniem, apdāvinātiem mūziķiem uzstāties plašai publikai, jo koncerti ir vissvarīgākais priekšnoteikums, lai mākslinieks varētu tapt un augt, pierādīt savas spējas un salīdzināt sevi ar vienaudžiem,” par gaidāmo notikumu teic „Avanti!” organizētāji HBF. Festivāla atklāšanas koncertā „Meistari un mācekļi” pirmoreiz Latvijas publiku priecēs brīnišķīgs vijolnieku duets – jaunā un talantīgā vijolniece Elīna Bukša un viņas skolotājs, Karalienes Elizabetes mūzikas koledžas pedagogs, vijolnieks Ogistēns Dimē. Vijolnieku un diriģentu Ogistēnu Dimē dēvē par vienu no Eiropas lielās klasiskās tradīcijas pārstāvjiem. Viņa Mocarta skaņdarbu interpretācijas bez pārspīlējuma tiek uzskatītas par etalonu. Viņš pastāvīgi viesojas pasaules labākajās koncertzālēs, sadarbojoties ar slaveniem diriģentiem un orķestriem.

Pēdējos desmit gados Dimē ne vien uzstājas kā vijolnieks, bet arī intensīvi nododas diriģēšanai. Dimē ir arī izcils pedagogs Karalienes Elizabetes mūzikas koledžā Briselē, kur viena no Dimē audzēknēm ir arī jaunā latviešu vijolniece Elīna Bukša, kura paralēli studē arī pasaulslavenās profesores Annas Čumačenko meistarklasēs Vācijā, Francijā un Šveicē. 2013./2014.bngada koncertsezonā Elīnai Bukša debitē ar Ljēžas Karalisko filharmonijas orķestri, Valonijas Karalisko kamerorķestri franču pianista Franka Braleja vadībā, Maskavas kamerorķestri „Musica Viva” un citiem orķestriem. Septembrī Elīna piedalījās prestižajā Karalienes Elizabetes kruīzā kopā ar kamerorķestri Varšavas simfonisko orķestri diriģenta Kristofera Vorena-Grīna vadībā. Koncertā Rīgā kopā ar kamerorķestri „Sinfonietta Rīga” skanēs Mocarta un Bruha mūzika.

Festivāls „Avanti” („Uz priekšu!”) ilgs veselu mēnesi, un šogad tajā redzēsim daudz un dažādu jauno tallantu spēli dažādos žanros no klasikas līdz džezam. No 16. līdz 23. martam Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā uzstāsies Latvijas mūzikas skolu audzēkņi. Savukārt 23. martā kultūras pilī „Ziemeļblāzma” viesosies Maskavas Gņesinu mūzikas skolas jaunie talanti.

Papildus ierastajai koncertu programmai, šogad festivāls piedāvā arī divus solo koncertus – 30. martā „Rīgas Biržā” uzstāsies klavesīniste Darja Ziemele, savukārt 3. aprīlī Mazajā Ģildē koncertu sniegs jaunais vijolnieks Daniils Bulajevs. 16. aprīlī Daniilam apritēs 10 gadi. Jau septiņus gadus viņš spēlē gan vijoli, gan klavieres, vijoļspēli apgūstot divās skolās: Emīla Dārziņa mūzikas skolā Rīgā un Maskavas Centrālajā mūzikas skolā. Viņš plūcis laurus vairākos bērnu konkursos un festivālos Parīzē, Viļņā un Maskavā.

Festivāls noslēgsies 25. aprīlī, kad Lielajā ģildē uzstāsies 14. Starptautiskā Šopēna pianistu konkursa laureāts ķīniešu mūziķis Jundi. Viņš ir kļuvis par visjaunāko laureātu Šopēna konkursa vēsturē un par pirmo ķīniešu pianistu, kas uzvarējis šajā konkursā, turklāt pirmo vietu iegūstot pēc 15 gadiem, kad tā netika piešķirta nevienam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+