×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
7. janvāris, 2013
Drukāt

Talantus cildinot

talantu_82

“Šī grāmata ir par mazākumtautību māksliniecisko kolektīvu darbību kopējā kultūras laukā un par viņu devumu Rīgas radošajā dzīvē,” raksta 
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis izdevuma “Talantu varavīksne” priekšvārdā.

 

Viņš uzver, ka ikvienam interesentam ir iespēja iesaistīties kādā no daudzajiem mazākumtautību kolektīviem, deju kopām, ansambļiem vai teātra studijām.

 

Grāmatu izdevusi pirms astoņiem gadiem dibinātā nevalstiskā organizācija “Eiropas slāvu kultūras centrs “Lira”” ar Rīgas domes finansiālu atbalstu 500 eksemplāru metienā. Tajā iekļauta informācija par krievu, ukraiņu, baškīru, poļu, lietuviešu, igauņu un citiem kolektīviem, kā arī par to līdzdalību dažādos svētkos. Piemēram, mazākumtautību kolektīvu festivāls “Latvijas vainags” pirmo reizi notika 1996. gadā.

Grāmatā informācija ir divās valodās – valsts valodā un krieviski. Te nu jādomā – ja par krievu kultūras kopējiem kā ansambli “Kriviči”, orķestri “Sadko” vai par organizāciju “Lira” lasot var saprast izdevēja motivāciju dot ziņas arī krieviski, tad par poļu, lietuviešu vai igauņu biedrību lasītājam gan interesantāk būtu bijis redzēt šo informāciju pašu mazākumtautību valodās, nevis krieviski.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.6
Alūksne +11.7
Daugavpils +10.9
Saldus +12.9
Liepāja +11.6
Jelgava +14.0
Ventspils +12.6
Limbaži +13
Madona +13.9
Rēzekne +12.1
Draugiem Facebook Twitter Google+