Apbrīno

“Tālbraucēji” – no sirds un ar atbildību! 0


No kreisās: Aivars Vitkovskis (vokāls, basģitāra), Dzintars Sāgens (soloģitāra), Tālis Gžibovskis (sitaminstrumenti), Aigars Pomaskovs (dziesmu un tekstu autors, vokāls, akustiskā ģitāra, blūmīzers), Uģis Pētersons (vokāls, vijole, piano).
No kreisās: Aivars Vitkovskis (vokāls, basģitāra), Dzintars Sāgens (soloģitāra), Tālis Gžibovskis (sitaminstrumenti), Aigars Pomaskovs (dziesmu un tekstu autors, vokāls, akustiskā ģitāra, blūmīzers), Uģis Pētersons (vokāls, vijole, piano).
Publicitātes foto

Šajā pavasarī Latvijas šlāgeraptaujā grupa “Tālbraucēji” piedalās ar dziesmu “Blakus man”. Jaunākās dziesmas autors ir Aigars Pomaskovs, bet, tā kā grupā apvienojušies pieredzes bagāti mūziķi  Tālis Gžibovskis, ilggadējais “Eolikas” un “Sīpolu” bundzinieks, Uģis Pētersons no “Ornamenta”, Dzintars Sāgens no “Zodiaka” un Aivars Vitkovskis koru “Ave Sol”, Valtss kora “Latvija” dalībnieks, tāpat daudz sadarbojies ar grupu “Klaidonis”,  ierakstos tiek apvienota jaunības degsme un pieredze. Gan albumi, gan dziesmas ir visu grupas dalībnieku kopdarbs.

Šis gads grupai sākās ar nomināciju “Labākais šlāgera vai kantri albums” “Zelta mikrofonā 2014”, ko var uzskatīt par tādu kā grupas radošo atskaites punktu. “Protams, par šā pasākuma objektivitāti un mūzikas vērtējumiem gan varētu pastrīdēties, bet ne jau tas mūsu mazajā šovbiznesa valstī ir būtiskākais, jo galvenais ir tas, ka vispār kaut kas radošs notiek. Daudz pie mums ir tādu pasākumu, kuros tiek atspēlēts tikai vecais un ierastais, ir pat tā, ka vecās, labās, zināmās grupas gada garumā neieraksta pat nevienu jaunu dziesmu, liekot saviem klausītājiem baudīt tikai zināmo. Mums patīk radošais process, tāpēc mums ir nepieciešami šie atskaites punkti, tāpēc mēs piedalāmies šāda veida pasākumos,” skaidro Aigars Pomaskovs. Jaunāko dziesmu noteikti var uzskatīt par pagrieziena punktu grupas radošajā darbībā. “Vēlamies vēl jūtamāk parādīt, ka mums ir savs rokraksts, ka mūs var pazīt jau pēc pirmajiem akordiem. Nenoliedzami tas ir ļoti augsts uzstādījums mums pašiem, bet, ja nepamēģināsim – nezināsim, vai tas ir iespējams vai nav! Arī pārējās jaunās dziesmas ir mazliet mums neierastā manierē, bet, kā jau minēju, mēs vēlamies būt interesantāki,” smaidot nosaka Aigars.

Šis gads grupai ir zīmīgs, jo nākamā gada sākumā būs pirmā apaļā jubileja – 10 gadi. To, ka šie gadi bijuši radoši bagāti, liecina grupas izdotie trīs albumi. Divi no tiem bija nominēti “Zelta mikrofonam”. “Paveikts, manuprāt, ir diezgan daudz, bet pats galvenais ir tas, ka esam radījuši cilvēkiem pārliecību, ka tas, ko mēs darām, ir no sirds un ar milzīgu atbildības sajūtu. Tādu īpašu mērķu uz jubilejas laiku gan mums nav, jo ir diezgan daudz ierindas lietu, ko darām, bet visa pamatā ir braukt pie klausītājiem un dāvāt viņiem lielisku mūziku un labu noskaņojumu,” teic Aigars.

“Tālbraucēji” ir īpaši ar to, ka grupā apvienojusies jaunības degsme un pieredze. Aigars – tā ir jaunības degsme ar idejām, bet pārējie grupas dalībnieki – pieredze. “Šo sastāvu kopā saveda gan apstākļu sakritība, gan kopējas intereses. Mums bija izteikts piedāvājums piedalīties Bauskas kantri festivālā un, tā kā mēs to uztvērām ar milzīgu atbildības sajūtu, nācās veikt nelielas, bet nopietnas izmaiņas grupas sastāvā. Tā nu šis sastāvs arī turpina savu pastāvēšanu vēl joprojām. Mūsu kopā pastāvēšanu ir nodrošinājis neviens cits kā mīlestība uz mūziku, uz to, ko mēs darām, kāpēc darām un kam to visu darām,” nopietni nosaka Aigars.

Visbiežāk grupas dziesmas var dzirdēt Latvijas Radio 2, kā arī reģionālajās radiostacijās. Savus jaunākos veikumus grupa rāda un nodod skatītāju vērtējumam Latvijas šlāgeraptaujā un raidījumā “Dzintara dziesmas”. “Aci pret aci ar klausītājiem esam sastopami koncertos “Lido” alus pagrabā un visās tajās vietās Latvijā, kas ir atrodamas mūsu mājas lapā www.talbrauceji.lv, sadaļā “Afiša”,” par radošo darbošanos nosaka Aigars un par dalību aptaujā smaidot teic: “Šis raidījums jau ir ar savu auru, kas dod tādu kā māju sajūtu dziesmai. Ar šā raidījuma palīdzību gandrīz visi Latvijas šlāgermūziķi izgājuši tautā un tas jau par daudz ko liecina. Mums šī ir atkalredzēšanās ar klausītājiem, atkal kāds atskaites punkts, atkal būt raidījumā, kurā bijām arī pirms gandrīz 10 gadiem. Vai tas nav lieliski?”

 

LA.lv