×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. oktobris, 2013
Drukāt

Talibi Afganistānā plāno jaunu uzbrukumu vilni

Foto no LA arhīvaFoto no LA arhīva

Kāda vārdā neminēta ASV drošības sektorā strādājoša amatpersona intervijā laikrakstam “The New York Times” izteikusies, ka šajā ziemā talibu kaujinieku uzbrukumi varētu kļūt vēl jaudīgāki.

Spēcīgo sniega vētru dēļ Afganistānas kalnu apvidos talibu nemiernieku uzbrukumi ziemā tradicionāli apsīkst. Šo laiku kaujinieki izmanto uzbrukumu plānošanai, kad iestāsies labāki laika apstākļi. Taču gaidāmā ziema saistībā ar aprīlī plānotajām Afganistānas prezidenta velēšanām varētu būt izņēmums, paredz ASV amatpersonas. “Izlūkdienestu ziņas un afgāņu drošības iestāžu sniegtā informācija liecina, ka talibi gatavojas kavēt vēlēšanu norisi,” sacījusi kāda augsta ranga ASV amatpersona, kura vēlējusies saglabāt anonimitāti. “Šobrīd joprojām noris kaujas. Patiesībā mēs pārslēdzamies uz ziemas kampaņu,” atzina ASV amatpersona.

ASV drošības sektora darbinieks arī stāstīja, ka talibu kaujinieku uzbrukumi varētu būt vērsti pret augstākajām Afganistānas amatpersonām, politiskajiem līderiem, vēlēšanu komisijas darbiniekiem un prezidenta amata kandidātiem. “Tās nebūs klasiskas kaujas operācijas,” norādīja amerikāņu amatpersona.

Vašingtona vairākkārt mudinājusi Afganistānu rīkot prezidenta vēlēšanas tieši ziemā, kad nemiernieku aktivitāte varētu būt zemāka. Taču šie ASV amatpersonas spriedumi apliecina, ka arī talibu kaujinieki gaidāmās vēlēšanas uzlūko kā izšķirošu brīdi valsts turpmākajā attīstībā, arī viņi ir gatavi veikt plānu maiņas savās operācijās, lai pievērstos tieši vēlēšanām, spriež “The New York Times”.

Vienlaikus, kā norāda ASV politiskie apskatnieki, Vašingtonas un Kabulas savstarpējās attiecības kļūst aizvien delikātākas. Tuvāko nedēļu laikā notiks Afganistānas cilšu vecāko padomes saiets. Pēc tā cilšu vecākie paudīs savus ieteikumus Afganistānas valdībai par to, vai tai parakstīt divpusējo drošības līgumu ar ASV. Tas paredzētu, ka tūkstošiem amerikāņu karavīru paliek Afganistānā arī pēc 2014. gada decembra, kad NATO šajā valstī oficiāli izbeidz kaujas misijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+