×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. marts, 2012
Drukāt

Talibi sola atriebties par ASV karavīra sarīkoto slaktiņu

kandahar

Reaģējot uz ASV karavīra Afganistānā sarīkoto slaktiņu, kurā tika nogalināti 15 afgāņu mierīgie iedzīvotāji, talibu nemiernieku kustība pirmdien sola atriebties “ārprātīgajiem amerikāņu mežoņiem”.

Talibi “atriebsies iebrucējiem un mežonīgajiem slepkavām par katru asinsliecinieku”, teikts nemiernieku tīmekļa vietnē ievietotā paziņojumā. “Daudz nevainīgu bērnu, sieviešu un cienījama vecuma cilvēku ir to vidū, ko nogalināja šie amerikāņu barbari, kas viņiem nežēlīgi nolaupīja dzīvības, notriepjot savas rokas rokas ar nevainīgo asinīm,” norāda talibi. “Amerikāņu teroristi grib rast attaisnojumu šī necilvēcīgā nozieguma pastrādātājam, apgalvojot, ka šis amorālais slaktiņa sarīkotājs bijis garīgi slims. Ja šo slaktiņu pastrādājušie patiešām bija garīgi slimi, tad tas liecina par jaunu amerikāņu armijas morālā pagrimuma pakāpi, jo viņi Afganistānā apbruņo vājprātīgos, kas savus ieročus bez sevišķa apdoma vērš pret neaizsargātiem afgāņiem.”

Afganistānas prezidents Hamids Karzajs svētdien asi nosodīja “nepiedodamo uzbrukumu” afgāņu mierīgajiem iedzīvotājiem. “Kad ASV spēki apzināti nogalina afgāņu ļaudis, tā ir slepkavība un terorisms, tā ir nepiedodama rīcība,” teikts Karzaja izplatītajā paziņojumā. “Valdība un Afganistānas tauta no ASV valdības pieprasa paskaidrojumus par šo incidentu.”

Tikmēr Vašingtona izteica līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem. Kā liecina atklātībā nonākusī informācija, agrā svētdienas rītā kāds ASV karavīrs izgāja no militārās bāzes Kandahārā un atklāja uguni pret civiliedzīvotājiem, kuri atradās savās mājās. Bruņotais karavīrs iebruka vismaz divās mierīgo iedzīvotāju mājās. Aģentūra “Reuters”, atsaucoties uz notikušā aculieciniekiem, ziņo, ka traģiskajā uzbrukumā esot bijuši iesaistīti vairāki amerikāņu karavīri. Savukārt talibi savā paziņojumā apgalvo, ka notikušajā esot iesaistīti arī afgāņu drošības spēki.

Tikmēr izskanējušas bažas, ka afgāņu civiliedzīvotāju nogalināšana varētu izraisīt Afganistānā plašus protestus, līdzīgi, kā tas bija pēc Korānu sējumu dedzināšanas ASV pārvaldītajā Bagramas bāzē. ASV prezidents Baraks Obama Afganistānas kolēģim Hamidam Karzajam svētdien apliecināja, ka ir šokēts un skumju pārņemts par amerikāņu karavīra Afganistānā sarīkoto slaktiņu, kurā tika nogalināti 16 mierīgie iedzīvotāji, teikts Baltā nama paziņojumā. Telefonsarunā Obama “pauda līdzjūtību Afganistānas tautai un skaidri apliecināja, ka viņa administrācija ir apņēmības pilna cik vien ātri iespējams noskaidrot faktus un saukt pie atbildības visus vainīgos”. Obama jau iepriekš bija izplatījis paziņojumu, norādot, ka “šis incidents ir traģisks un šokējošs un ka tas nereprezentē mūsu armijas izcilo raksturu.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+