×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
3. janvāris, 2013
Drukāt

Talibi vērtē NATO aiziešanu kā bēgšanu

Izvērtējot aizvadīto gadu Afganistānā, talibu kaujinieki ASV vadīto ārvalstu spēku gaidāmo aiziešanu salīdzinājuši ar padomju karaspēka izvešanu no Afganistānas 1989. gadā un ASV spēku aiziešanu no Vjetnamas 1975. gadā.

 

Talibi apgalvo, ka koalīcijas spēki ir “pilnībā zaudējuši gribu cīnīties un praktiski sākuši (..) atkāpšanās procesu”. 1986. gads tiek uzskatīts par pagrieziena punktu padomju spēku karā Afganistānā, kuru pēdējie padomju karavīri atstāja 1989. gadā. “Kad Amerika piedzīvoja pilnīgu sabrukumu Vjetnamā, viņi izdomāja formulu “Pasludini uzvaru un bēdz”” un vēlas izmantot līdzīgu formulu arī šoreiz, norāda talibi. Pēc 11 gadus ilgas cīņas ar talibu kaujiniekiem NATO koalīcijas spēki 2012. gadā samazināja karavīru skaitu aptuveni par 
30 000 un 2014. gadā plāno izvest visas kaujas vienības no Afganistānas. 100 000 starptautisko spēku karavīru, kas joprojām atrodas Afganistānā, apmāca afgāņu armiju un policiju, lai tā spētu uzturēt drošību valstī pašu spēkiem, bet Afganistānas valdība tikmēr gatavojas sākt miera sarunas ar talibiem.

Talibu režīms tika gāzts 2001. gadā ASV vadītā iebrukumā, bet talibu pretestība Afganistānā jūtama joprojām, un pastāv bažas, ka viņu atgriešanās pie varas jebkādos līmeņos un apmēros var sagraut panākumus, kas šajos gados gūti demokrātijas un cilvēktiesību jomā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+