×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. decembris, 2012
Drukāt

Talibu uzbrukumā NATO bāzei Afganistānā nogalināti pieci cilvēki

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Talibu uzbrukumā, kas bija vērsts pret NATO bāzi Afganistānas Džalālābādas lidostā, svētdien nogalināti pieci cilvēki un ievainoti vairāki ārzemju karavīri, pavēstīja amatpersonas.

Uzbrukuma gaitā dzīvību zaudēja deviņi uzbrucēji. Vairāki gāja bojā, uzspridzinoties divās automašīnās pie Džalālābādas lidostas perimetra nožogojuma vārtiem, citi tika nošauti, mēģinot iebrukt bāzē, apliecināja policija.

No NATO helikopteriem tika apšaudīti nemiernieki, kas pēc automašīnu uzsprāgšanas uzbrukumu turpināja, šaujot no vieglajiem ieročiem, kā arī raidot prettanku granātas un mīnmetēju šāviņus.

Atbilstoši talibu teiktajam nemiernieki esot iekļuvuši lidostā, kas atrodas netālu no Afganistānas robežas ar Pakistānu, tomēr NATO Starptautisko drošības atbalsta spēku (ISAF) pārstāvji šo informāciju noliedz.

Lidostas kompleksu apjož vairākas nožogojumu kārtas, un NATO bāze atrodas krietni tālu no pirmās ieejas, kurai nemierniekiem izdevies izlauzties cauri.

Trīs afgāņu apsargi uzbrukumā nogalināti, bet 14 ievainoti. Nogalināti arī divi civilisti, un vēl četri ievainoti, sacīja policijas preses pārstāvis Hazrats Husains Mašrikivals.

“No sākuma līdzās ieejai tika uzspridzinātas automašīnas, un tam sekoja nemiernieku apšaude,” pastāstīja afgāņu drošības struktūru amatpersona. “Viņi nevarēja sasniegt NATO spēkus, un viņi tika nogalināti starp pirmajiem un otrajiem vārtiem.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+