×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
22. jūnijs, 2012
Drukāt

Talibu uzbrukumā viesnīcai Kabulā 13 upuri

Foto - AFPFoto - AFP

Afganistānas drošības spēkiem izdevies atbrīvot vairāk nekā trīsdesmit talibu kaujinieku saņemtus ķīlniekus Kabulas pievārtē esošā viesnīcā. Tiesa, šajā nemiernieku uzbrukumā dzīvību zaudēja 13 cilvēki, informē ārvalstu ziņu aģentūras.

 

Talibi atpūtnieku iecienītajai viesnīcai “Spozhmai”, kas atrodas Gargas ezera krastā, uzbruka ceturtdienas vakarā, bet drošības spēkiem ķīlniekus izdevās atbrīvot vien pēc 12 stundām. Uzbrukumā talibu kaujinieki nogalināja četrus viesnīcas apsardzes darbiniekus un četrus atpūtniekus. Ķīlnieku krīze atrisinājās, kad afgāņu drošības spēki nogalināja arī visus piecus talibus, kuri bija ieņēmuši viesnīcu, informē raidsabiedrība BBC. Kā ziņu aģentūrai “AFP” stāstījis kāds afgāņu drošības spēku pārstāvis, viesnīcā tika svinētas kāzas, un daži kāzu viesi, talibiem iebrūkot svinībās, pamanījās izlēkt pa viesnīcas logiem un aizbēgt.

Kā apgalvoja talibu kaujinieki, šo viesnīcu par uzbrukuma mērķi viņi izraudzījušies, jo tajā apmetas bagāti afgāņi un ārvalstnieki, lai nodotos “mežonīgām ballītēm, dzeršanai un izklaidēm ar prostitūtām”.

Laikā, kad NATO spēki atbildību par drošības situāciju valstī sāk uzticēt afgāņu spēkiem, vardarbība nemieru plosītajā valstī aizvien pieaugusi. Pēdējo septiņu dienu laikā vairākos talibu kaujinieku uzbrukumos nogalināt vismaz trīs amerikāņu karavīri un 20 afgāņu civiliedzīvotāji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+