×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
16. jūnijs, 2014
Drukāt

Talismanus pērc uzmanīgi! Suvenīri var būt bīstami (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Bīstamie elki

Jums patīk ceļot? Jūs vilina eksotiskas valstis un aizraujoši piedzīvojumi? Jā, brauciens uz Indiju, Tibetu, Botsvānu, Zambiju, Tanzāniju, Keniju – tā ir iespēja mesties neredzētā un elpu aizraujošā pasaulē, kurā uz katra soļa ir nopērkami noslēpumaini amuleti, talismani, ziedes. Tomēr esiet uzmanīgi, ceļojumos pērkot dažādus nieciņus.

Burvju un magu uzlādēti, daudzi talismani dzīvo savu noslēpumaino, mistisko dzīvi pat tad, kad jau savu misiju izpildījuši un atrodas vietējo suvenīru tirdziņos, pacietīgi gaidīdami jauno īpašnieku.

Ņemiet vērā, ka turēt savās mājās nezināmu kultu maģiskos simbolus ir ļoti bīstami. Nereti gadās, ka, iegādājoties pēc izskata pilnīgi nevainīgu eksotisku suvenīru, jūs tiekat ierauti šo maģisko priekšmetu dzīvē.

Katrs afrikāņu elks nav nekas cits kā konkrēta miruša cilvēka atveidojums. Vietējie šamaņi apgalvo, ka viņa mieru neradusī dvēsele klīst pa pasauli un nodara ļaunu tikmēr, kamēr atrod sava bijušā ķermeņa atspulgu. Ieejot tajā, šī dvēsele tur iemājo un beidzot nomierinās. Tieši tāpēc afrikāņi savu mīļo radinieku figūriņas atstāj savos mājokļos, bet no savu ienaidnieku koka “dubultniekiem” cenšas atbrīvoties, piemēram, ietirgojot tos ārzemju tūristiem, lai tie aizved nevēlamos garus prom.

Ir ne mazums liecību no ceļotājiem, kuri nav spējuši turēties pretī dažādu koka dievekļu pievelkošajam spēkam un pārveduši tos uz savām mājām. Runā, ka sākumā mazās dievības naktīs trokšņo, cenšoties izcīnīt sev vietu jaunajā mājvietā. No rīta viens no tiem ir nokritis, otrs atrodas dzīvokļa tālākajā stūrī. Un saimnieks ir spiests radīt figūriņām komfortablus apstākļus – pirkt mākslīgo palmu, krokodila galvaskausu, novietot visu kompāniju saulainā vietā ar skatu uz viņu tālo dzimteni. Tikai tad iestājas miers.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Pilnīgi vecu bābu murgi!

  2. Es ļoti atvainojos, tātad mēs dzīvojam 21.gs, izmantojam elektrību, mobilos telefonus, satelīta TV, internetu, zinātni un moderno medicīnu, visus kam ādas krāsa tumšāka par mūsējo uzskatām par tumsoņām un niecībām (par ko liecina arī viņu piekaušana uz Rīgas ielām). Bet, ak vai, viens mazs suvenīrs nokrīt no skapja un cauri ir — tas ir nelabais no kura jātiek vaļā.
    p.s. laika jau tomēr par spīti visam neesam sava attīstībā neko talāk tikuši par neandertālieti.

  3. Tiesam ar tadiem daziem suveniriem no svesas valsts atvesti majas var but problemas ….Jazin vismaz nedaudz ,ko tas simbolize dzilak ,labs vai slikts …kadam nolukam …

Draugiem Facebook Twitter Google+