×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. marts, 2015
Drukāt

Talkā sakopj dabas lieguma “Ovīši” teritoriju

Foto: Dabas aizsardzības pārvaldeFoto: Dabas aizsardzības pārvalde

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Kurzemes reģionālās administrācijas darbinieki sadarbībā ar VAS “Latvijas Valsts meži” Ziemeļkurzemes mežsaimniecību un Ventspils novada pašvaldību aizvadītās nedēļas nogalē Baltijas jūras piekrastē sakopa dabas lieguma “Ovīši” teritoriju.

DAP pārstāve Inese Pabērza norāda, ka dabas liegums “Ovīši” izveidots, lai saglabātu Baltijas jūras piekrastes kāpu biotopus, kā arī retu un aizsargājamu sugu atradnes. Lieguma kāpās sastopamas tādas retas un īpaši aizsargājamās augu sugas kā sarkanā cefalantēra, sīkziedu plaukšķene, smiltāja neļķe, kā arī 2015. gada augs čemura palēks.

2013. un 2014. gadā Ventspils novada piekrastē, tostarp dabas liegumā “Ovīši”, nesankcionēti izrakti sakaru kabeļi ar mērķi iegūt krāsaino metālu. Tā rezultātā bojāti kāpu biotopi un retu augu sugu dzīvotnes, kā arī izraktas tranšejas, apdraudot teritorijas apmeklētāju drošību un veselību. Talkas laikā šīs tranšejas aizlīdzinātas, tādējādi sakārtojot biežāk apmeklēto piekrastes posmu liegumā starp Lūžņas un Miķeļtorņa ciemiem.

DAP Kurzemes reģionālā administrācija savā reģionā pārrauga 175 īpaši aizsargājamās dabas teritorijas.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.6
Alūksne +11.6
Daugavpils +11
Saldus +10
Liepāja +11.2
Jelgava +12.2
Ventspils +12.8
Limbaži +9
Madona +10.9
Rēzekne +10
Draugiem Facebook Twitter Google+