×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2016
Drukāt

Talkas laikā aicina ievērot piesardzības pasākumus, lai neapdraudētu veselību

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien, 23.aprīlī, Lielās talkas laikā tās dalībniekiem vajadzētu ievērot vairākus drošības pasākumus, lai neapdraudētu savu veselību, piemēram, izmantot cimdus un aizsargbrilles, kā arī atcerēties, ka ir sākusies ērču aktivitātes sezona, līdz ar to tai atbilstoši apģērbties, norāda Slimību profilakses un kontroles centrā.

Sākot vides sakopšanu, vispirms ir jānovērtē vide. Lai nesavainotos, ir uzmanīgi jārīkojas ar talkas inventāru un atkritumiem, piemēram, šļircēm, stikla lauskām un ērkšķainiem zariem. Vēlams lietot aizsargbrilles un cimdus. Ja ir zināms, ka konkrētajā vietā mēdz uzturēties narkotiku lietotāji, talciniekiem nevajadzētu tur nodarbināt bērnus. Vienlaikus gan ir jāapzinās, ka šļirces var atrasties jebkur, tāpēc ir jāievēro piesardzības pasākumi, lai neapdraudētu savu veselību. Visdrošāk atrastās šļirces un adatas savākt necaurduramos konteineros, piemēram, plastmasas pudelēs, kuras ieteicams aizskrūvēt.

Piedaloties talkā, nav vēlams lietot alkoholu, jo tādējādi mazinās koncentrēšanās spējas, kas var novest pie dažādām traumām. Savukārt, ja talkas laikā paredzēti darbi lielceļu tuvumā vai ceļa malā, ieteicams vilkt spilgtas krāsas apģērbu vai izmantot atstarojošās vestes.

Tāpat speciālisti aicina uzmanīt mazus bērnus, kuri nereti gūst savainojumus, darbojoties ar asiem priekšmetiem.

Talciniekiem jāatceras, ka ir sākusies arī ērču aktivitātes sezona. Tāpēc, uzturoties mežā, krūmainās vietās un nekoptās pļavās, jāatceras, ka ērces visbiežāk nokļūst uz cilvēku apaviem vai apģērba potīšu vai ceļgalu augstumā un pēc tam lēnām pārvietojas uz augšu. Lai nepieļautu ērces piesūkšanos, apģērbs jāpielāgo tā, lai ērce nevarētu zem tā pakļūt, – bikšu gali jāieliek zeķēs, apkaklei un aprocēm jābūt cieši pieguļošām, blūze vai krekls jāieliek biksēs. Ieteicams valkāt cepuri vai lakatu. Ik pa brīdim jāapskata apģērbs, īpaši kājas, lai savlaicīgi ieraudzītu un notrauktu pa apģērbu rāpojošas ērces.

Lielā talka šodien oficiāli sāksies plkst.9.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+