×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
20. aprīlis, 2012
Drukāt

Talkot jāiet kopā

talka3_sa_1

Lielās talkas patrons – Valsts prezidents Andris Bērziņš – aicina ikvienu sestdien pievienoties talkotājiem. Visiem talkas dalībniekiem prezidents vēl strādātprieku un patiesu vēlmi padarīt Latviju skaistāku un tīrāku. Viņš uzsver, ka savu zemi, māju un īpašumu ir goda lieta kopt un turēt tīru ik dienu.

 

A. Bērziņš talkos Gausajā jūdzē, kur no kārkliem veidos aizsargsienas jūras krastu stiprināšanai.

“Sarežģītākais mūsu uzdevums ir nogādāt poligonos savāktos atkritumus. Tāpēc ir svarīgi, lai visas talkošanas vietas ir saskaņotas, jo tikai turp dosies un bez maksas atkritumus savāks deviņu poligonu un pašvaldību atkritumu šķirošanas punktu darbinieki visā Latvijā,” pirms sestdienas talkošanas vēl piekodina Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

Vakar beidzās vietu pieteikšana, un no šodienas, lai piedalītos talkošanā, jāizvēlas viena no gandrīz četrtūkstoš oficiālajām talkošanas vietām visā Latvijā. Informācija par tām atrodama mājas lapā www.talkas.lv. Vietās, kur talkošana nebūs saskaņota, padarītais var izrādīties bezjēdzīgs, ja vien paši neorganizējat atkritumu maisu savākšanu. Turpretī visās pieteiktajās talkošanas vietās tās dalībniekiem tiks izdalīti oficiālie Lielās talkas atkritumu maisi, kas ir dzeltenā krāsā. Atkritumu savācēji tos apņēmušies savākt aptuveni mēneša laikā. Uz poligoniem tiks nogādāti arī Lielās talkas ietvaros atrastie lielie atkritumi un citi maisi, ja vien tie būs nolikti kopā ar dzeltenajiem maisiem oficiālajās talkošanas vietās. Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis mudina turpināt informēt pašvaldības arī par vietām, kur cilvēki talkojuši neoficiāli un atstājuši aiz sevis atkritumu maisus, lai tie tomēr tiktu aizvesti. Turpretī Lielās talkas organizatori aicina ziņot par vietām, kur dzeltenie atkritumu maisi nebūs aizvākti vēl līdz Jāņiem.

A. Jaunsleinis apliecina, ka pašvaldības attīsta talkošanas tradīciju visu gadu, tāpēc daudzviet darbi jau sākti un turpināsies vēl ilgi. Šogad Lielajā talkā uzsvars likts uz upju sakopšanu un to pašvaldības kopā ar entuziastiem turpinās, kad laika ap­stākļi būs labvēlīgāki ne tikai ūdens malu tīrīšanai, bet arī dzelmē nogrimušo koku un atkritumu izzvejošanai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+