Pasaulē
Eiropa

Tallinā aiztur par Igaunijas virsrabīna apvainošanu0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto Reuters/Scanpix/LETA

Igaunijas policija aizturējusi vīrieti, kurš sestdien Tallinā vārdiski uzbrucis Igaunijas virsrabīnam Šmuelam Kotam, paziņojusi Policijas un robežapsardzes departamenta Ziemeļu prefektūras noziedzības profilakses nodaļas vadītāja Jeļena Mirošņičenko.

27 gadus vecā vīrieša personība noskaidrota, svētdien viņš aizturēts kādā no galvaspilsētas tirdzniecības centriem un viņam noteikts 48 stundu apcietinājums. Savu vainu viņš atzinis.

Incidents sestdien noticis Tallinas centrā, kur galvaspilsētas municipālās policijas patruļa jauno vīrieti bija aizturējusi par braukšanu bez biļetes tramvajā, lai iekasētu no viņa soda naudu.

Vīrietis pret policistiem izturējās nervozi un nesavaldīgi, lietoja necenzētus izteicienus, ilgi runāja ar kādu pa telefonu, bet brīdī, kad ceļā uz sinagogu netālu garām policijas mašīnai gāja virsrabīns ar bērniem, izkliedza viņa virzienā aizskarošus antisemītiskus saukļus.

Patruļa vīrieti nekavējoties apklusināja, solot izsaukt valsts policiju. Incidenta videoieraksts tika nosūtīts valsts policijai.

Notikušo asi nosodījis Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass.

“Igaunijas Republikā nav vietas diskriminācijai pēc reliģiskās piederības, tautības, izcelsmes vai citām pazīmēm. Naida kurināšana nav pieļaujama, un uz šādu incidentu jāreaģē ar vislielāko nopietnību,” viņš paziņojis, piebilstot, ka to apliecinājis arī telefonsarunā ar Kotu.

Notikušo nosodījusi arī Igaunijas ebreju kopiena un ASV vēstniecība Tallinā.

Igaunijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (EELK) arhibīskaps Urmass Vīlma svētdien atklātā vēstulē virsrabīnam paudis nožēlu un atvainojies par notikušo. “Rakstu Jums, lai apliecinātu – ebrejiem, kā arī visu citu kultūru, reliģiju un tautību pārstāvjiem Igaunijā jājūtas drošībā tāpat kā visiem igauņiem, krieviem, kristiešiem, kā arī no baznīcas un reliģijas tālu stāvošiem cilvēkiem, kādu sabiedrībā ir vairākums,” viņš norādījis.

Pēc Mirošņičenko teiktā, policijas darbinieki šobrīd vāc pieejamo informāciju par aizturēto vīrieti un pārbauda viņa dzīvesvietu.

LA.lv