Pasaulē
Baltija

Tallinā grib pāriet tikai uz elektrotransportu0

Foto: POSTIMEES/Scanpix/LETA

Plānots, ka līdz 2035.gadam Tallinas sabiedriskais transports pilnībā pāries uz elektrotransportu, otrdien paziņojis Igaunijas galvaspilsētas sabiedriskā transporta kompānijas “Tallinna Linnatranspordi” (TLT) valdes priekšsēdētājs Deniss Borodičs.

Šim nolūkam līdz 2035.gadam TLT plāno iegādāties 650 elektroautobusus, Borodičs sacīja ziņu aģentūrai BNS.

Pēc Borodiča teiktā, pārejot uz elektroautobusiem, TLT pakāpeniski atteiksies arī no trolejbusiem.

“Elektroautobuss ir kā jauna veida trolejbuss,” norādīja TLT vadītājs.

Borodičs sacīja, ka dažādu ražotāju elektroautobusu cenas būtiski atšķiras. Pēc viņa teiktā, viens elektroautobuss var maksāt pusmiljonu eiro, bet Ķīnā ražoti elektroautobusi maksā apmēram 150 000 eiro.

“Laikam ejot uz priekšu, tehnoloģijas kļūst lētākas, to mēs esam pamanījuši pēdējos gados. Elektroautobuss vairs nav izmēģinājuma autobuss, bet tiek ražots masveidā, un, jo transportlīdzeklis kļūst masveidīgāks, jo tas kļūst lētāks,” norādīja Borodičs.

TLT un valsts energokompānija “Eesti Energia” otrdien parakstīja sadarbības līgumu, kas paredz izmēģināt Tallinā elektroautobusus un meklēt optimālus risinājumus to uzlādei.

Sākumā TLT plāno iegādāties desmit elektroautobusus, kurus izmantos pilotprojektā, lai sagatavotos tradicionālo autobusu un trolejbusu nomaiņai prett elektroautobusiem.

Borodičs piebilda, ka TLT neatteiksies no plāna iegādāties ar dabasgāzi darbināmus autobusus, jo to kalpošanas laiks ir astoņi līdz desmit gadi, un gaidāms, ka līdz 2035.gadam tie jau būs nomainīti.

Saistītie raksti
Līdztekus autobusiem un trolejbusiem Igaunijas galvaspilsētā kursē arī tramvaji.

Borodičs kļuva par TLT vadītāju pagājušā gada augustā pēc uzvaras konkursā. Iepriekš viņš bija parlamenta deputāts no Reformu partijas. No 2007. līdz 2011.gadam Borodičs bija Tallinas vicemērs. Tolaik viņš bija Centra partijas biedrs.

T

LA.lv