Pasaulē
Baltija

Tallinā ierobežos alkohola tirdzniecību0

Foto:pexels.com

Tallinas mērija trešdien apstiprinājusi ierobežojumus alkohola tirdzniecībai izklaides vietās, kas spēkā stāsies nākamā gada 1.jūnijā.

Regulējumam, kurā izņēmuma statuss noteikts viesu izmitināšanas vietām un kazino, vēl ir nepieciešams Tallinas domes apstiprinājums.

Mērijas apstiprinātais regulējums paredz, ka alkohola mazumtirdzniecība patēriņam telpās būs aizliegta no plkst.2 līdz plkst.6 naktīs pirms darba dienām un no plkst.3 līdz plkst.7 naktīs pirms sestdienas un svētdienas.

Ierobežojumi neattieksies uz naktīm pirms 1.janvāra, 25.februāra un 24.jūnija.

Alkohola tirdzniecības ierobežojumi neattiektos uz tirdzniecības vietām ostās un lidostā, kas ir pieejamas tikai to pasažieriem. Tāpat izņēmums būtu viesu izmitināšanas vietas un spēļu zāles, kas darbojas saskaņā ar Tallinas mērijas izsniegtu atļauju.

Ostas un lidostas ēkas iekļautas izņēmuma statusā, jo to pasažieri atstāj Tallinas administratīvo teritoriju un tādējādi alkohola patēriņš neietekmē publisko pilsētvidi.

Ierobežojumi neattieksies uz viesu izmitināšanas vietām, jo to mērķauditorija ir cilvēki, kas ierodas vai dodas prom agri no rīta.

Alkohola mazumtirdzniecība numuru minibāros arī neietekmē citu cilvēku tiesības vai publisko pilsētvidi, teikts regulējuma pavadvēstulē.

Savukārt uz spēļu vietām ierobežojumi neattieksies, jo šajās vietās personu drošības pārbaudes ir stingrākas nekā citās izklaides vietās.

Ja regulējuma rezultātā vietās, uz kurām attiecināmi izņēmumi, pieaugs alkohola patēriņš vai citas ar to saistītas problēmas, būs jāpārskata šie noteikumi, norādīja mērijā.

Igaunijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera ir iebildusi pret Tallinas plāniem ierobežot alkohola tirdzniecību pilsētā.
Saistītie raksti

Tā norādījusi, ka ierobežojumu mērķis ir cēls, tomēr paši ierobežojumi ir nepamatoti, neizprotami un nesamērīgi, tādējādi radot nevienlīdzīgus apstākļus dažādām uzņēmēju grupām.

Tallinas mērs Mihails Kelvarts pēdējā laikā paudis vairākus ierosinājumus alkohola aprites ierobežojumiem Igaunijas galvaspilsētā. Viņš mudinājis noteikt laika ierobežojumus alkohola tirdzniecībai izklaides vietās, kā arī palielināt attālumu starp alkohola veikaliem un izglītības iestādēm.

LA.lv
LE
LETA
Pasaulē
Grieķija plāno slēgt trīs lielākās bēgļu nometnes Egejas jūras salās
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Pāvests devies vizītē uz Taizemi un Japānu
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Maltā saistībā ar skandalozo žurnālistes slepkavību aizturēts ietekmīgs uzņēmējs
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Lecis “RNP” valdes atlaišanu skaidro ar “RS” mēģinājumu iekasēt vairāk nekā 1,2 miljonus eiro
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
FOTO, VIDEO: Rīgas “Dinamo” piedzīvo sezonas dramatiskāko zaudējumu
1 stunda
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Vai nākotnē latviešu valoda būs tikai ķēķa valoda? 8
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Āgenskalnā uz ielas apvārdo vīrieti, lai nolaupītu mobilo tālruni
23 minūtes
RR
Raivo Rosts
Ekonomika
Raivo Rosts: Kā mobilās tehnoloģijas ļauj pelnīt vairāk
5 stundas