×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. jūnijs, 2014
Drukāt

Tallinā izglītojošs enerģētikas centrs
 (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tallinā atklāts pilnībā restaurēts zinātnes centrs “Energia”, kura izveidē investēti 3,7 miljoni eiro, informēja Igaunijas energokompānijas “Eesti Energia” pārstāvji.

Par zinātnes centra “Energia” mājvietu kļuvusi restaurēta 101 gada veca spēkstacijas ēka Tallinas centrā. Centra kopējā platība ir vairāk nekā 3000 kvadrātmetru, un tajā ir apskatāmas septiņas pastāvīgās izstādes par enerģijas vēsturi un elektroenerģijas ražošanu, kā arī par citām tēmām, kas saistītas ar klasisko fiziku – skaņu, gaismu, optiku, atjaunojamo un atomenerģiju. “Neskaitot oriģinālo aprīkojumu, kas centra telpās saglabājies vēl no spēkstacijas darbības laikiem, apmeklētājiem pieejami 130 interaktīvi eksponāti. Tāpat arī centrā notiek regulāri zinātnes teātra paraugdemonstrējumi un ir iespēja iepazīt kosmosu pilna izmēra planetārijā. Centra nozīmīgākais eksponāts ir unikāls “Tesla” ģenerators, kas izvietots Faradeja būrī un ļauj demonstrēt iespaidīgu zibens lādiņu,” informēja zinātnes centra “Energia” vadītāja Kertu Saksa.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Andrejsalas spēkstacijai nu jau 109 gadi. 9 gadi tā nedabojas un iet postā. Ta tagad pieder Rigas Brivostai un nekas nenotiek, tikai var uzspēlēt peintbolu riskējot ar savu dzīvību pussagruvušajā ēkā. Laikmetigās mākslas muzeja projekts iestrēdzis pusratā. Sāpīgi ka iet bojā mūsu industriālais mantojums. Igauņi ir malači un mums kārtējo reizi ielika kloķi…

Draugiem Facebook Twitter Google+