×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. augusts, 2013
Drukāt

Tallinā kā baltas lapas

Latvijas futbola izlase, Marianam Paharam debitējot galvenā trenera amatā, šovakar pārbaudes spēlē Tallinā mērosies spēkiem ar Igaunijas valstsvienību. Spēle sāksies pulksten 19 un tiešraidē būs vērojama LTV7.


 

Jaunā slota

Pahara ienākšanu izlasē var raksturot ar teicienu “Jauna slota tīri slauka”. Treneru brigāde nomainījusies pilnībā, tajā parādījies arī ārzemnieks – spānis Alehandro Lopess atbildēs par futbolistu fizisko sagatavotību. Marians Pahars ar viņu kopā strādājis jau “Skonto”, esot labs speciālists.

Treneru štābā vairs nav psiholoģes Irīnas Simoņenkovas. Pahars skaidro: ja kādam spēlētājam būs nepieciešama konsultācija, viņš varēs izmantot Simoņenkovas pakalpojumus. Bet par komandas kopējo psiholoģisko gatavību jārūpējas trenerim.

Pārmaiņas skārušas arī komandas sastāvu. Lielāko revīziju piedzīvojusi aizsardzības līnija, kurā ārpus kandidātu loka palikuši Oskars Kļava un Deniss Ivanovs. “Tas nav tāpēc, ka kāds slikti spēlēja. Neviens nav izmests, šī ir pirmā treniņu nometne, turklāt pārbaudes spēle, kurā varam novērtēt jaunus spēlētājus. Nākamajā reizē var būt arī citi uzvārdi,” Marians Pahars vairākkārt uzsver, ka līdz ar viņa ienākšanu durvis nevienam nav aizvērušās.

Toties vairākiem – atvērušās. Marians atcerējās par pussargu Juri Laizānu un vārtsargu Aleksandru Koļiņko. Laizāns gan Tallinā nespēlēs savainojuma dēļ, tāpat arī komandas “motors” Aleksandrs Cauņa. “Par vārtsargu mums šaubu nav – pirmais numurs ir Andris Vaņins, taču Koļiņko uzdevums būs radīt viņam konkurenci,” skaidro Pahars. Kandidātos atgriezies arī iepriekšējā valstsvienības vadītāja Aleksandra Starkova nežēlastībā kritušais pussargs Artūrs Zjuzins.

Pahars cer, ka pieredzējušākie spēlētāji palīdzēs kolektīva veidošanā: “Ar pliku meistarību nevarēsim izcīnīt lielas uzvaras. Koļiņko, Laizāns, arī Māris Verpakovskis zina, kā uzvarēt. Mums ir maz futbolistu, kuri izlasē aizvadījuši vairāk par 25 spēlēm. Vajadzīgs balanss, un es domāju, ka to izdosies sasniegt.”

 

Kaimiņu divcīņa

“Treniņos izejam cauri visām niansēm – pozīcijām, shēmām. Viss kā no baltas lapas,” atzīst pussargs Artis Lazdiņš. “Centīsimies trenera prasības realizēt laukumā, daži spēlētāji ir ļoti pieredzējuši. Treniņos iezīmējas aina, ka mēs centīsimies kontrolēt bumbu un uzbrukt, iesist vārtus. Treneris aizrāda par katru kļūdu. Labi, ka viņš nebļauj, bet savāc spēlētāju. Domāju, ka Pahars jau no pirmās dienas ir autoritāte futbolistu acīs. Agrāk mēs viņu ļoti cienījām kā spēlētāju, un tā ir arī šobrīd, kad Marians ir treneris.”

Māris Verpakovskis: “Izlasē ir daudz jaunu seju gan starp spēlētājiem, gan personāla vidū. Visi darbojas ar lielu entuziasmu, grib sevi parādīt jaunajam galvenajam trenerim. Saprotam, ka atrodamies ne visai veiksmīgā periodā. Jālabo situācija, un mēģināsim to izdarīt jau Tallinā. Tas būs labs mačs, jo nekad negribas zaudēt kaimiņiem.”

Latvijas izlase starptautiskās futbola federācijas rangā kopš jūnija atrodas visu laiku zemākajā punktā – 119. vietā. Igaunijas izlase, kuru kopš 2008. gada vada pašmāju speciālists Tarmo Rītli, ieņem 85. vietu. Pasaules čempionāta kvalifikācijā kaimiņiem gan ne tuvu nav tādas sekmes kā ceļā uz “Euro 2012”. Igauņi D grupā ar sešiem punktiem ieņem piekto, priekšpēdējo, vietu un aizvadītajās sešās spēlēs abas uzvaras guvuši pret grupas pastarīšiem Andoras futbolistiem. Līdzīgā situācijā ir Latvijas izlase G grupā – priekšpēdējā vietā ar četriem punktiem, kas atņemti Lihtenšteinas valstsvienībai.

Šovakar igauņi Tallinā pret latviešiem būšot gandrīz optimālajā sastāvā. Tarmo Rītli: “Par mača favorītiem uzskatu Latvijas futbolistus, jo viņi ir no spēcīgiem klubiem un pārspēj mūs individuālajā meistarībā. Taču gan tiksim galā, esam cīnījušies arī pret pasaules klases komandām.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+