×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. marts, 2012
Drukāt

Tallina nepieļaus “Staļina autobusus” pilsētas ielās

Tallina nepieļaus nekādus “Staļina autobusus” pilsētas pārraudzītajos maršrutos 9. maijā, paziņojis Tallinas vicemērs Kalle Klandorfs, noraidot iespējamību, ka Igaunijas galvaspilsētu sabiedrisko transportu varētu rotāt padomju tirāna Josifa Staļina portreti.

Aģentūra “Interfax” pagājušajā nedēļā, atsaucoties uz ikgadējās akcijas “Uzvaras autobuss” organizētāja Viktora Loginova ierakstu blogā, ziņoja, ka autobusi ar Staļina portretu šogad kursēs ne tikai daudzās Krievijas un Neatkarīgo Valstu Sadraudzības pilsētās, bet pat Latvijas un Igaunijas galvaspilsētās, norādot, ka šādā veidā tikšot apiets Baltijas valstīs noteiktais padomju simbolikas aizliegums. “Mums izdevās atrast uzņēmumus, kas izīrē reklāmas laukumus uz Rīgas un Tallinas autobusiem, un sagatavotais makets formāli nav pretrunā ar šo valstu likumiem,” blogā rakstīja Loginovs.

Savukārt Klandorfs paziņoja, ka šīs ziņas ir “mediju burbulis”, kam nav reāla pamatojuma, un apliecināja, ka neviens ar šādu lūgumu pie pašvaldības autobusa kompānijas nav vērsies. “Mēs varam garantēt, ka Staļina reklāmas pašvaldības kompānijas autobusos nebūs,” paziņoja Klandorfs.

Mediji ziņoja, ka plakātos būs redzams Staļins uz Bronzas kareivja statujas un 1945. gada Maskavas uzvaras parādes fona, bet padomju simboli tur nebūšot redzami. “Tas ir mūsu kaimiņvalsts propagandas triks,” uzsvēra Klandorfs. “Ja kāds uzliks šo uzdevumu autobusam, kas pieder privātam uzņēmumam, mums būs grūti iejaukties, bet mēs turēsim acis vaļā.”

Kā iepriekš ziņu aģentūrai LETA pavēstīja Rīgas sabiedriskā transporta reklāmas vietu iznomātāja SIA “Pilsētas līnijas” direktore Ilma Kauliņa, Staļina portreti Rīgas sabiedrisko transportu nerotās ne 9. maijā, ne arī kādā citā dienā, Arī Rīgas mērs Nils Ušakovs savā tvitera kontā norādīja – reklāmas ar Staļinu Rīgā nebūs. “Pašvaldība nepieļaus, ka pilsētā parādās autobusi ar Staļina attēliem vai cita Staļina reklāma pieturvietās vai, piemēram, kāpņu telpās. Cik tālu tas būs pašvaldības kompetencē, tas netiks saskaņots,” aģentūrai LETA uzsvēra Ušakovs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+