Kultūra
Mūzika

Tallinas ielas kvartāls izziņo trešās Laikmetīgās mākslas ceturtdienas programmu0

Foto: Inese Kalniņa

Ceturtdien, 25. jūlijā no pusastoņiem vakarā līdz pat trijiem naktī Tallinas ielas kvartālā notiks trešā no jūlija Laikmetīgās mākslas ceturtdienām. Šoreiz programmā pianista un komponista Edgara Cīruļa solo programma “Samsara”, laikmetīgā akordeonista Māra Rozenfelda koncerts, radošās darbnīcas bērniem, ekonomikas antropoloģijas pētnieka Andra Šuvajeva lekcija par laikmetīgu naudas izpratni, dažādi DJ un vairāki pārsteigumi.

Trešā Laikmetīgā ceturdiena sāksies pussastoņos – kopā ar mākslinieci Martu Prēdeli bērni varēs darboties “Flomīšu darbnīcā” un izmēģināt arī dažas citas radošas aktivitātes.

Astoņos notiks tradicionālā lekcija, šoreiz to lasīs ekonomikas antropoloģijas pētnieks Andris Šuvajevs, un tās nosaukums ir “Laikmetīga izpratne par naudu”.

Pianists un komponists Edgars Cīrulis, kuru pirmajās divās ceturtdienās iepazinām kā brīnišķīgu lektoru, šoreiz uzstāsies ar savu solo programmu “Samsara”.

“Kad cilvēki kļūst attālinātāki viens no otra, un informācijas plūdi aizskalo prom mūsu nosvērtību, ir nepieciešams apstāties un doties apcerē,” saka mūziķis, “Šī koncertprogramma ir radīta kā atgādinātājs, lai atgrieztos pie sevis, lai remdētu bezmērķīgu klīšanu. Skaņdarbi runā par līdzjūtību, nosvērtību, laipnību un mīlestību – vērtībām, kas mums tik ļoti nepieciešamas.”

Šajā ceturdienā Tallinas ielas kvartāla viesiem būs iespēja iepazīt “laikmetīgo akordeonmūziku” – Māris Rozenfelds ir sagatavojis mums īpašu programmu. Šajā pavasarī viņš pabeidza Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūru – akordeona spēli mūziķis apguva pie pasniedzēja Artūra Novika. Šogad kopā ar citiem ansambļa “Arcandela” mūziķiem Māris piedalījās Gundegas Šmites opusa “Es karā aiziedams: dainu kamermistērija” pirmatskaņojumā. Savukārt pavisam vēl nesen starptautiskā komponistu kursa “Composers+” ietvaros mūziķis kopā ar komponistiem no Norvēģijas, Serbijas un Lielbritānijas radīja un pēc tam pirmatskaņoja vairākas kompozīcijas.

“Programmā esmu iekļāvis 20. gadsimta beigu posma mūziku un 21. gadsimta sākuma mūziku. Atskaņošu poļu komponista Kšištofa Olčaka kaņdarbu “Fantasmogorija”. Tas ir ļoti spilgts skaņdarbs, kurā izmantots viens tehniskais paņēmiens visa skaņdarba laikā, tas klausītājiem mēdz radīt tādu kā transa efektu,” stāsta Māris, “Vēl būs krievu komponista Viktora Vlasova skaņdarbs “Pieci skati uz Gulaga arhipelāgu”. Tā ir smaga vēsturiska tēma, bet, manuprāt, skaņdarbs ir ļoti efektīgs gan emocionāli, gan muzikāli, jo tajā ļoti gudri ir izmantotas vairākas akordeona tehnikas – gan toņa glisando, gan gaisa poga, gan dažādi perkusīvi elementi. Pats svaigākais no darbiem, ko spēlēšu koncertā, būs manas un serbu komponista Dāvida Mastikozas sadarbības rezultātā tapušais skaņdarbs “Escape”. Tas ir tāds kā teātra un mūzikas apvienojums miniatūrā formā.”

Koncerts ilgs aptuveni stundu. Pēc koncerta (arī nu jau tradicionāli) – DJ un dejas.

LA.lv
LE
LETA
Kultūra
Nacionālais kino centrs aicina pieteikt Latvijas filmas “Oskara” balvai
8 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Kad tētis ir Loranga. Saruna ar komponistu Edgaru Mākenu un režisoru Ģirtu Šoli
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
Brīvdabas muzejs aicina uz Amatu dienu. Spēļu un rotaļu dienu
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Sports
Izcila nedēļa Majoros – Samoilovs/Šmēdiņš triumfē bez neviena zaudēta seta
45 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Strauji attīstās Ziemassvētku vecīša pilsētas izgaismotājs no Iecavas
33 minūtes
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO: Spēcīgām emocijām pildīts izskan Baltijas ceļa 30. gadadienas koncerts Likteņdārzā
5 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
FOTO: Gar Peipusu pa Sīpolu ceļu. Top jauns pārgājienu maršruts no Rīgas līdz Tallinai
3 stundas
DJ
Dace Judina-Nīmane
Kultūra
Vija bija kā lampiņa, uz kuru visi tiecās. Saruna ar Dairu Āboliņu par filmas tapšanu 3
8 stundas