×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
14. janvāris, 2014
Drukāt

Tallinas mērs kandidēs EP vēlēšanās, bet uz Briseli braukt negrasās

LETA - fotoLETA - foto

Igaunijas galvaspilsētas Tallinas mērs Edgars Savisārs paziņojis, ka gatavojas kandidēt pavasarī gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, informē Igaunijas raidsabiedrība “ERR”.

Savisāram vēl jāiztur partijas iekšējais balsojums, kurā viņa pārstāvētās “Centra partijas” biedri izraudzīs tos 12 cilvēkus, kuri kandidēs EP vēlēšanās. Kopā uz eiroparlamentu cer doties aptuveni 20 Tallinā pie varas esošās partijas biedri. Savisāra vadītā “Centra partija” tāpat kā “Saskaņas centrs” Latvijā ir noslēdzis sadarbības līgumu ar Krievijā valdošo partiju “Vienotā Krievija”.

Jāpiebilst, ka Savisārs startēja arī 2009. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās, tajās iegūstot vairāk balsu nekā jebkurš cits kandidāts. Tiesa, panākums vēlēšanās nenozīmēja to, ka viņš dosies strādāt uz Briseli. Arī šajā vēlēšanās nav pamata domāt, ka Savisārs nudien ir iecerējis braukt uz eiroparlamentu. Drīzāk viņa popularitāte tiek izmantota, lai piesaistītu pēc iespējas vairāk balsu. Pagājušajās vēlēšanās, kurās Savisārs ieguva visvairāk balsu, viņa partija nodrošināja divas no kopā sešām Igaunijai atvēlētā EP deputāta vietām. “Centra partijas” ģenerālsekretārs Igaunijas medijiem skaidrojis, ka arī citu pilsētu mēri gatavojas pieteikt savu kandidatūru EP vēlēšanām. Tiesa, paši viņi negrib nokļūt eioparlamentā, bet to dara, lai nodrošinātu pēc iespējas labākus rezultātus savam partijām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+