×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
20. februāris, 2014
Drukāt

“Tallinn Music Week” Latviju pārstāvēs grupa “Instrumenti”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 27. līdz 29. martam Igaunijā norisināsies gada vērienīgākais pilsētas festivāls un mūzikas industrijas konference “Tallinn Music Week” (Tallinas mūzikas nedēļa). Trīs dienu garumā Tallinas klubos, teātros un radošajos kvartālos uzstāsies 227 muzikālās apvienības no Igaunijas un 19 citam valstīm. Latviju Tallinā pārstāvēs kopumā 13 grupas un mākslinieki, kuru starpā būs arī “Instrumenti” un “The Sound Poets”.
Mūzikas konference „Tallinn Music Week” (TMW) Igaunijā norisināsies jau sesto gadu pēc kārtas. Pastāvēšanas laikā festivāls guvis ievērību arī ārpus Baltijas reģiona, tāpēc līdzās 149 Igaunijas grupām festivālā piedalīsies teju 80 grupas no Latvijas, Lietuvas, Austrijas, Beļģijas, Dānijas, Somijas, Francijas, Vācijas, Ungārijas, Islandes, Norvēģijas, Polijas, Krievijas, Zviedrijas, Anglijas, Baltkrievijas, Gruzijas un pat Irānas. Turklāt savai gaumei ko piemērotu varēs atrast katrs, jo festivālā pārstāvēti mūzikas žanri no klasiskās mūzikas līdz pat smagajam metālam.
Kā viens no gaidītākajiem starptautiskajiem māksliniekiem „TMW” šogad ir britu retrofutūristiskais duets “Public Service Broadcasting”, kuri savu skaņu veido, meistarīgi savijot dzīvo instrumentu skanējumu ar vecu propagandas filmu elementiem un elektriskām skaņām, mistiskie beļģi „BRNS”, daudzsološā sintīpopa grupa „Ballet School” no Vācijas un Krievijas postroka trio „Everything is Made in China”. Visplašāk festivāla programmā pārstāvēti būs Igaunijas mākslinieki, to vidū viens no Igaunijā populārākajiem mūziķiem Leslie DaBass, daudzsološā alternatīvā roka, blūza un popa grupa “Sibyl Vane”, “Winy Puhh” un daudzi citi. Lieliska programma sagaida arī laikmetīgās un klasiskās mūzikas cienītājus. Programmā iekļauta komponista René Eespere mūzika, kuras atskaņošanā Nokia koncertzālē piedalīsies godalgotās „Girls Choir Ellerhein”, izcilais duets Anna-Liisa Bezrodny (vijole) un Irina Zahharenkova (klavieres), kā arī 2013. gada televīzijas konkursa “Classical Stars” uzvarētājs Marcel Johannes Kits (čells).
Iepriekšējos gados no Latvijas uz TMW devušās tādas grupas un mākslinieki kā „Prāta Vētra”, Goran Gora”, „Soundarcade”, „Triānas parks” un „Instrumenti”, kuri Latviju Tallinā pārstāvēs arī šogad. Grupa „Instrumenti” uz skatuves kāps festivāla otrajā dienā, 28.martā klubā „Rock Cafe”. Tāpat uz Tallinu šogad dosies arī grupa „The Sound Poets”, „Sus Dungo” un sieviešu vokālā grupa „Latvian Voices”. Tā kā festivālā šogad īpaši plaši pārstāvēta arī elektroniskā mūzika, uz Tallinu dosies arī viens no atpazīstamākajiem Latvijas elektroniskās mūzikas pārstāvjiem „kodek”, eksperimentālais skaņu mākslinieks Toms Auniņš un duets ELVI/DUNIAN, kuri 28.martā kāps uz skatuves „Kultūras katla dārzā”. No Latvijas uz Tallinu dosies arī hip-hop pārstāvji ansis un NiklāvZ, indie rock grupa „Momend”, kā arī „Uppfade” un „Ashnikko”.
Tāpat kā iepriekšējos gados koncerti un semināri notiks izklaides vietās visā pilsētā. Daudzveidīgo vakara programmu apmeklētāji varēs baudīt 15 dažādās izklaides vietās – galvenokārt teātros, klubos un bāros, taču papildus tam īpašās „TMW City Stage” programmas ietvaros visā Tallinā notiks arī bezmaksas koncerti grāmatnīcās, mūzikas veikalos, kafejnīcās un galerijās, mūziku ļaujot baudīt īpašā un neierastā atmosfērā. Festivāla laikā mūzikas mīļotāji īpašus piedāvājumus varēs sagaidīt arī restorānu festivāla „TMW Tastes” ietvaros – visiem festivāla viesiem būs iespēja Tallinas restorānos un kafejnīcās izmantot īpašus piedāvājumus un atlaides, kas radīti tieši festivāla laikam.
Ik gadu „Tallinn Music Week” apmeklē ne tikai mūziķi, bet arī festivālu rīkotāji, koncertaģentūru pārstāvji, ierakstu kompānijas, mūzikas mediji un producenti no visas Eiropas. Pērn „TMW” pasākumos piedalījās aptuveni 17 000mūzikas mīļotāju un aptuveni 800 mūzikas industrijas pārstāvju. Tā kā festivāla loma aizvien vairāk kopā pulcēt reģiona jaunākos mūziķus un mūzikas cienītājus kopš „TMW” aizsākuma ir tikai augusi, šogad festivāls sagaida vēl vairāk atbalstītāju no visas Eiropas.
Plašāku informāciju par „Tallinn Music Week” meklē interneta vietnēs http://www.tallinnmusicweek.ee un www.visitestonia.com.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+