×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. marts, 2014
Drukāt

Tālruņi var kaitēt bērnu un vecāku attiecībām

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP
ASV pilsētas Bostonas medicīnas centra zinātnieki veikuši pētījumu, kura gaitā viņi mēģināja noskaidrot pieaugušo cilvēku mobilā telefona lietojuma paradumu ietekmi uz viņu bērnu uzvedību, rakstīts interneta vietnē “LiveScience.com”.

Bostonā veiktajā pētījumā noskaidrots, ka teju 30% vecāku izmanto mobilo telefonu laikā, kad kopā ar savu bērnu ietur maltīti restorānā vai kafejnīcā. Amerikāņu zinātnieki novēroja vairāku desmitu pieaugušo cilvēku un bērnu kopīgās ēdienreizes kafejnīcās, šiem cilvēkiem nemaz nenojaušot, ka viņi kļuvuši par pētījuma dalībniekiem. “Tas mums ļāva novērot pilnībā visu, kas notiek ģimenes maltītes laikā,” atklāja pētījuma autore Dženija Redskija. Viņa norāda, ka 73% pieaugušo maltīšu gaitā ilgākā vai īsākā laika posmā izmantoja savu mobilo tālruni. Bija tādi, kuri tā arī nenovērsās no ierīces, bija tādi, kuri tālruni izmantoja īsu brīdi, kā arī cilvēki, kuri savu mobilo telefonu novietoja uz galda, bet to neizmantoja. Tiesa, absolūtais mazākums bija to vecāku, kuri maltītes laikā tā arī neizmantoja savu tālruni.

Pētnieki noskaidroja, ka bērniem, kuru vecāki teju nepārtraukti lietoja savu tālruni, bija krietni sliktāka uzvedība, kaut daži, šķiet, bija samierinājušies ar mazo uzmanības devu no pieaugušo puses. Redskijas komanda arī novēroja to, ka daži pieaugušie šķietami apzināti izmantojuši telefonu, lai nebūtu uzmanība jāvelta bērnam. Redskija skaidro, ka šī ir tikai viena daļa no plašāka pētījuma, kura ietvaros viņas komanda mēģinās noskaidrot, kā mobilās ierīces ietekmējušas cilvēku ikdienu. “Pastāv nopietnas bažas, ka, vecākiem pārāk bieži izmantojot mobilos telefonus, bērniem tiek atņemta nepieciešamā uzmanība,” sacījusi Redskija, mudinot vecākus izmantot katru iespēju, lai aprunātos ar savu atvasi un stiprinātu savstarpējās attiecības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+