×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
21. novembris, 2013
Drukāt

Talsos atklās izstādi ”Valodniekam Kārlim Mīlenbaham – 160” (2)

Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma fotoRakstniecības un mūzikas muzeja krājuma foto

Kārlis Mīlenbahs

 29. novembrī plkst. 16.00 Talsu novada muzejā notiks sarīkojums “Valodniekam Kārlim Mīlenbaham – 160” un atklāta piemiņas izstāde, portālu LA.lv informēja muzeja galvenā speciāliste darbā Gita Japiņa.

Programma sāksies ar LU profesores, 11. Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājas Inas Druvietes priekšlasījumu par K.Mīlenbaha ieguldījumu Latvijas zinātnē un kultūrā.

Profesors, Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš stāstīs par Mīlenbahu dzimtu Latvijas kultūrvēsturē.

Bet literatūrzinātniece, filoloģijas doktore Gundega Grīnuma izstāstīs K.Mīlenbaha ielā 18a kādas reiz dzīvojušas Talsu ģimenes atmiņas.

Talsu novada muzejā būs apskatāma arī piemiņas izstāde ar vienīgajiem oriģinālpriekšmetiem un fotogrāfijām no Rakstniecības un mūzikas muzeja K.Mīlenbaha kolekcijas, kas saglabājušies.

Izstādē varēs iepazīties arī ar informatīvajiem materiāliem no Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas, būs aplūkojams 20. gadsimta 30. gados darinātais K. Mīlenbaha vārdā nosauktās Kandavas pamatskolas karogs, kā arī Latvijas kultūras kanona vērtību sarakstā iekļautā „Latviešu valodas vārdnīca” un par bibliogrāfisku retumu kļuvušās grāmatas.

Izstāde būs apskatāma līdz 15.decembrim.

 

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+