×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Talsos atzīmē Amendas Mūzikas svētkus

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Šodien un rīt, 13. aprīlī, Talsu apkaimē atzīmēs vijolnieka, Talsu luterāņu draudzes mācītāja un Ludviga van Bēthovena drauga Kārļa Ferdinanda Amendas vārdā nosauktos Mūzikas svētkus, aģentūru LETA informēja Talsu novada pašvaldības Kultūras nodaļas projektu koordinatore Zane Rorbaha.

Svētku laikā notiks dažādi kamermūzikas koncerti Talsos un Spārē, kā arī tiks noturēts muzikāls piemiņas brīdis Amendas atdusas vietā Talsu mācītājmuižā.

Šogad pirmo reizi Amendas Mūzikas svētku programma paredzēta arī ārpus Talsiem, tādējādi aizsākot skaistu tradīciju šo svētku koncertus ik gadu atskaņot arī kādā no novada muižām un pilīm. Muzikālie ceļojumi paredzēti tajās Talsu novada muižās un pilīs, kas celtas 18.gs. beigās vai 19.gs. sākumā – Amendas dzīves un muzikālās darbības laikā. Pirmais pieturpunkts būs Spāres muiža, bet nākamajā gadā ar kādu no Amendas Mūzikas svētkiem veltītu koncertu mūziķi uzstāsies Tiņģeres pilī.

Jau tradicionāli Amendas Mūzikas svētki tiks atklāti ar ieskaņu koncertu, kas šodien notiks Talsu Mūzikas skolas K.F.Amendas koncertzālē. Koncertā “Gaismu sauca, gaisma ausa” Talsu novada mūzikas skolu audzēkņi un pedagogi klausītājus iepriecinās ar Jāzepa Vītola skaņdarbiem.

Vēlāk klasiskās mūzikas gardēži gaidīti uz kamermūzikas koncertu “Bēthovens, Brāmss un latvieši no koncertcikla Iededz gaismu” trīs lielisku mūziķu klarnetista Egīla Šēfera, čellista Ērika Kiršfelda un pianista Toma Ostrovska izpildījumā. Mākslinieki koncertu sniegs Pašvaldības administratīvā centra zālē.

Amendas Mūzikas svētku pirmā diena noslēgsies ar kamermūzikas koncertu “Vēstules uz nošu lapām” romantiskajā Spāres muižā, kur klausītājus priecēs Ziemeļkurzemes jauniešu kamerorķestris diriģentes Indras Sproģes vadībā.

Rīt, 13. aprīlī, svētku dalībnieki aicina uz muzikālu piemiņas brīdi Kārļa Ferdinanda Amendas (1771-1836) atdusas vietā Talsu mācītājmuižā. Uzstāsies dzejniece Maija Laukmane un Spāres tautas nama sieviešu vokālais ansamblis “Varavīksne”.

Bet svētku noslēgumā krāšņs koncerts “Ar stīgām pavasari zīmējot” paredzēts Talsu novada muzejā, kur ar Vīnes klasikas un romantisma laika skaņdarbiem uzstāsies “Simfonietta Rīga” Spīķeru kvartets.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+