×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. augusts, 2013
Drukāt

Talsos no kravas automašīnas izlijusi sērskābe

LETALETA

Vakar Talsos no kādā kravas automašīnā vesta konteinera izlijusi sērskābe, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

VUGD darbinieki snieguši palīdzību, ar smilšu vaļņu palīdzību norobežojot sērskābes noplūšanu vidē, kā arī pārsūknējot no bojātā konteinera veselajā atlikušo sērskābi.

Pēc VUGD sniegtās informācijas, no aptuveni vienu kubikmetru lielā konteinera noplūduši aptuveni 300 litri 50% koncentrācijas sērskābes.

Šodien sadarbībā ar bīstamo atkritumu uzņēmumu “BAO” turpināsies izlijušās sērskābes savākšanas darbi.

Kā informēja VUGD Kurzemes reģiona brigādes Talsu daļas komandieris Kaspars Vaivods, sērskābe izlijusi uzņēmuma “Talsu autotransports” teritorijā Stendes ielā, taču “Talsu autotransports” nav saistīts ar uzņēmumu, kurš pārvadāja bīstamo vielu. Glābšanas dienestam ceturtdien ap plkst.9 ierodoties notikuma vietā, secināts, ka no bojātā konteinera uz asfalta seguma pilēja sērskābe. Glābēji nekavējoties izveidojuši smilšu un zemes vaļņus, lai apturētu sērskābes tecēšanu tālāk un izvairītos no tās nokļūšanas apkārtējā vidē. Zem bojātā konteinera novietotas divas metāla tvertnes, lai sērskābe nepilētu uz asfalta.

No bojātā konteinera veselajā pārsūknēti 700 litri sērskābes. Uz asfalta bija paguvuši iztecēt nepilni 200 litri sērskābes, bet vēl 80 litri satecējuši zem konteinera novietotajās tvertnēs. Uz iztecējušās sērskābes uzbērts kaļķis, lai neitralizētu šo bīstamo vielu. Sērskābe bija iztecējusi tikai uz asfalta – videi, piemēram, augiem, kaitējums nav nodarīts, piebilda Vaivods.

Uzņēmums, kas specializējies bīstamo atkritumu jomā, veiks utilizācijas darbus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+