×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2015
Drukāt

Talsos pieminēs slaveno novadnieku, gleznotāju Fībigu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 6. jūnijā plkst. 18, Talsu novada muzeja Izstāžu zālē tiks atklāta izstāde “Frederikam Fībigam 130”, LA.lv uzzināja muzejā.

1885. gadā Talsos dzimušais gleznotājs nodzīvojis interesantu mūžu. Agri apprecējies, un 1907. gadā kopā ar 20 gadus vecāko sievu talsinieci Elizabeti Krauzi devies uz Parīzi. Tur nepilnu gadu mācījies slavenajā Žiliana akadēmijā, ātri sācis piedalīties Parīzes galeriju un salonu izstādēs, arī izstādēs ārzemēs. 1929. gadā dēla slimības dēļ bija spiests pārcelties uz dzīvi Elzasas pilsētiņā Selestatē, pavadījis tajā visu mūža otro pusi un tur arī miris 1953. gadā – nabadzībā un aizmirstībā, taču atstādams aiz sevis diezgan lielu darbu skaitu, norāda izstādes kuratore Guna Millersone.

Talsu mākslinieki ik pa pieciem gadiem ir devušies radošajās ekspedīcijās “pa Fībiga pēdām”: līdz šim apmeklēta Elzasa un Parīze, bet šī gada pavasarī notika ceļojums uz Itāliju, kuru Fībigs kājām apceļojis 1911 /1912. gadā. Tieši pēc Toskānas pilsētiņu apmeklējuma radīti daudzi darbi un 912. gada nogalē Fībigs Parīzē sarīkoja savu pirmo nozīmīgo personālizstādi Bernheim-Jeune galerijā, netālu no Triumfa arkas.

Kā ierasts, Fībiga jubilejas izstādē skatītājs redzēs brauciena norisi Daiņa Kārkluvalka foto fiksācijās, arī Talsu gleznotāju Andra Biezbārža, Gunas Millersones un Zigurda Poļikova Lugāno, Radicofani, Roncigliones, Terračīnas iedvesmotās ainavas. Izstādes pārsteigums būs videofantāzija, kura tapa Lugāno, no kurienes Fībigs sāka savu ceļojumu uz skaisto Itāliju. No Fībiga oriģināldarbiem šoreiz būs apskatāmi 1902. -1904. gadā tapušie Talsu iedzīvotāju portreti.

Izstāde būs apskatāma līdz 12. jūlijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+