×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
19. jūlijs, 2014
Drukāt

Talsu novadā izstrādā precizētu klaiņojošo dzīvnieku kontroles kārtību

Foto-LETAFoto-LETA

Talsu novada pašvaldība, domājot par iedzīvotāju drošību, sākusi izstrādāt precizētu kārtību, kas regulēs to situāciju risināšanu, kur iesaistīti klaiņojoši, negadījumos cietuši, slimi vai agresīvi dzīvnieki, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Lai izveidotu strukturētu un saprotamu rīcības plānu, diskusijās par klaiņojošo dzīvnieku kontroles kārtību iesaistījās pārstāvji no Talsu novada domes, pašvaldības policijas, SIA “Janvāri”, Pārtikas un veterinārā dienesta un Valsts meža dienesta.

Pašlaik klaiņojošo dzīvnieku izķeršanu un izolāciju organizē Talsu novada pašvaldības Komunālā nodaļa. Pašvaldība ir noslēgusi pakalpojumu līgumus ar SIA “Janvāri” par klaiņojošu kaķu un suņu, bezsaimnieku un savvaļas dzīvnieku izķeršanu un dzīvnieku līķu savākšanu Talsu novada teritorijā un noķerto klaiņojošo kaķu un suņu īslaicīgu uzturēšanu dzīvnieku patversmē. Veterinārārste Romāra Pabērza veic dzīvnieku eitanāziju, kastrāciju un vakcināciju, kā arī citus pakalpojumus bezsaimnieku un klaiņojošiem dzīvniekiem, savukārt SIA “Reneta” rūpējas par notriekto un citā veidā bojā gājušo dzīvnieku līķu utilizēšanu.

Tā kā risināmās situācijas, kur iesaistīti dzīvnieki, parādās neprognozējami un tās izvērtējamas individuāli, tad iedzīvotāji aicināti primāro informāciju nodot Talsu novada pašvaldības policijai, zvanot pa dežūrtālruņa numuru 26132701. Pašvaldības policija tālāk veiks saņemtās informācijas koordinēšanu, ievērojot starpinstitucionālās sadarbības principus. Tūlītēja reaģēšana tiks nodrošināta, ja apdzīvotā vietā atradīsies agresīvs vai miris dzīvnieks. Visas diskusijās iesaistītās amatpersonas bija vienisprātis, ka šādos gadījumos atbildīgajiem dienestiem jārīkojas nekavējoties un pēc iespējas ātrāk jāpanāk dzīvnieku izolācija vai to līķu savākšana. Tāpat tiks nodrošināta neierobežota pieejamība veterinārārsta sniegtajiem pakalpojumiem un vajadzības gadījumā arī dzīvnieku patversmei, kā arī noskaidrota “Latvijas Valsts ceļu” atbildība dzīvnieku līķu savākšanas gadījumos.

Savukārt situācijās, kur iesaistīti savvaļas dzīvnieki, jārīkojas arī Pārtikas un veterinārā diensta un Valsts meža dienesta atbildīgajiem – it īpaši, ja ir ievērota cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem vai arī tiem vērojamas kādas slimības pazīmes.

Par bezsaimnieku dzīvnieku klaiņošanu un iespējamām kaķu kolonijām jāziņo Talsu novada pašvaldības Komunālajai nodaļai. Tomēr finansējums, kas atvēlēts dzīvnieku sterilizācijai un kastrēšanai, ir ierobežots, turklāt iedzīvotājiem jāsaprot, ka likums nosaka šo dzīvnieku sterilizāciju vai kastrēšanu, bet pēc tam tie tiek nogādāti atpakaļ ierastajā vidē, skaidroja pašvaldībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+