×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
12. augusts, 2018
Drukāt

Spēcīgā vēja sekas: postījumi un elektroapgādes pārrāvumi (3)

augstsprieg_elektriba_Leta_Ieva_Luka_6

Ilustratīvs attēls. Foto - LETA

Svētdien vakarā vairākiem tūkstošiem AS “Sadales tīkls” klientu visā Latvijā spēcīgā vēja un negaisa dēļ ir traucēta elektroapgāde, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Spēcīgā vēja ietekmē atsevišķos novados gaisvadu elektrolīnijās ir iegāzti koki un ieķērušies nolauztie koku zari, izraisot elektroapgādes traucējumus klientiem.

Svētdien plkst.18.30 elektroapgādes traucējumi bija aptuveni 4000 klientu visā Latvijā. Lielākie elektrotīkla bojājumi reģistrēti Kandavas, Tukuma, Saldus, Jelgavas un Dagdas novadā.

Gadījumos, ja tiek traucēta elektroapgāde, iedzīvotāji aicināti informēt AS “Sadales tīkls”, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404. Ja bojājums ir vidējā sprieguma elektrotīklā un klienti ir norādījuši savu mobilo tālruni vai e-pastu operatīvās informācijas saņemšanai, par reģistrēto elektrotīkla bojājumu un plānoto elektroenerģijas piegādes atjaunošanas laiku klienti tiek informēti ar īsziņas vai e-pasta palīdzību. Šādos gadījumos klientam pašam vairs nav jāsazinās ar “Sadales tīkls”.

Uzņēmuma pārstāvji brīdina, ka negaisa un spēcīga vēja laikā var lūzt koki un to zari, pārraujot elektrolīniju vadus un radot bīstamas situācijas, kas apdraud iedzīvotāju drošību un dzīvību. Konstatējot bīstamu situāciju – elektrolīnijā iegāzts koks, vados ieķērušies koku zari vai elektrolīniju vadi ir pārrauti, notikuma vietai tuvoties nedrīkst, bet par notikušo nekavējoties jāziņo, zvanot uz “Sadales tīkls” diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404.

Atslēgumu karte tiešsaistē apskatāma šeit.

VUGD vairāk nekā 20 izsaukumu

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) svētdien līdz plkst.19.45 saņēmis 25 izsaukumus saistībā ar vēja radītiem postījumiem, aģentūru LETA informēja dienestā.

Pārsvarā šie izsaukumi saistīti ar nolūzušiem kokiem, kas aizšķērso brauktuves.

Kā ziņots, svētdien vakarā vairākiem tūkstošiem AS “Sadales tīkls” klientu visā Latvijā spēcīgā vēja un negaisa dēļ ir traucēta elektroapgāde, aģentūru LETA informēja uzņēmumā. Svētdien plkst.18.30 elektroapgādes traucējumi bija aptuveni 4000 klientu visā Latvijā. Lielākie elektrotīkla bojājumi reģistrēti Kandavas, Tukuma, Saldus, Jelgavas un Dagdas novadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. no kā ta Latvenergo dzīvos, ja nebūs ikgadējie bojājumi, sen jau varēja elektrību kabeļos zem zemes salikt

  2. Dace Dambe laikam to “vējšs” daudzskaitlī rakstīs kā “vējši”

  3. Sarēķiniet kopējo dažādu elektrolīniju garumu, paskatieties kartē, papētiet cik daudz aizņem mežainas viets! Latvijas mežainība nav tik maza, lai mēs nevarētu atļauties vēl palielināt aizsargjoslu platumu. Bojajumus rada uzkritušie koki, vējš nespēj tik vienkārši līniju bojāt. Tālāk sarēķiniet ikgadējās summas, kas tiek tērētas līniju labošanai! Varu saderēt, ka dažos gados zaudējumi no koku ciršanas dos ieguvumu ietaupijumu veidā. Arī līniju trasēs līdz zināmam augstumam augoši krūmi lielu nelaimi nenesīs, tos pa laikam var izcirst iegūstot šķeldu. Līnijas nemaz tik bieži atjaunotas netiek, tāpēc lielu traucējumu nebūs. Tā saucamie “zaļie”par šo ierosinājumu ķērks kā vārnas, bet uzskatu, ka beidzot jāsāk arī Valsts Kasē naudu taupīt, nevis tukšpaurus klausīties!

Draugiem Facebook Twitter Google+