×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
30. jūnijs, 2015
Drukāt

Talsu novada Virbupītē ieplūdis “vēsturisks” piesārņojums (1)

Foto - VVDFoto - VVD

Veicot Virbupītes attīrīšanas darbus Talsu novadā, 29. jūnijā upē ieplūda mazuts. Valsts vides dienests (VVD) pieļauj, ka mazuts vidē nonācis jau sen un, uzrokot upes krastus, tas sācis izplatīties. Ventspils reģionālā vides pārvalde uzdevusi Talsu novada domei un upes attīrītājiem vienoties par drīzu Virbupītes sanāciju, piesaistot ekspertus.

Tikmēr Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ir norobežojis piesārņoto upes posmu aptuveni 400 metru garumā, izliekot absorbējošajās bonas. VVD izdevis rīkojumu pārtraukt upes attīrīšanas darbus, lai izvairītos no piesārņojuma turpmākas izplatības Virbupītē. Darbu veicējiem un Talsu novada domei upes sanācijas jautājums jārisina kopīgi, piesaistot attiecīgās nozares ekspertus.

VVD pieļauj, ka piesārņojums Virbupītē izplatījies no tuvumā esošās cietes rūpnīcas, kas vairākus gadu desmitus ir slēgta. Padomju laikos rūpnīcā bijusi mazuta saimniecība, kuru nepienācīgi apsaimniekojot, mazuts, iespējams, nonācis vidē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Virbupīte, tātad Jaunpagsts un no turienes tek Uz Abavu. Tādā gadijumā tā ir Abavas labā krasta pieteka SVENTE, kura ievērojama ne vien ar vēsturisku piesārņojumu bet arī ar vēsturisku nosaukumu daudzumu – Kārone, Sknābe Virbupe.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.5
Alūksne +15.1
Daugavpils +13.8
Saldus +16
Liepāja +16.2
Jelgava +15
Ventspils +15.5
Limbaži +18
Madona +15
Rēzekne +15
Draugiem Facebook Twitter Google+