×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
21. maijs, 2014
Drukāt

Talsu rallijā uzvar igauņi (Video)

Jeets/ Toom (foto. Aigars Tīdmanis, www.go4speed.lv) Jeets/ Toom (foto. Aigars Tīdmanis, www.go4speed.lv)

Svētdien Latvijas un Lietuvas rallija čempionātu posmā “Rally Talsi 2014” absolūtajā vērtējumā uzvaru izcīnīja igauņi Rauls Jēts / Andrus Toms. Viņiem izdevās nosargāt jau pirmajā rallija dienā iegūto pārsvaru, tuvākos konkurentus no Krievijas, Staņislavu Travnikovu/ Alekseju Bašmakovu, apsteidzot par 21,86 sekundēm. Trešo vietu Talsu rallijā izcīnīja lietuvieši Vitautas Švedas/ Žilvinas Sakalauskas, kuri no uzvarētājiem atpalika 41,81 sekundi un, kā ātrākie no čempioniem, ieguva “Rally Talsi” ceļojošo Čempionu kausu.

Egila Krāsona video

Čempionu ieskaitē, kurā piedalījās četri čempioni no Latvijas, Lietuvas Baltkrievijas un Kuveitas, Čempionu kausu ieguva Baltkrievijas rallija čempioni, lietuvieši Šveds/Sakalausks (JUTA Racing). Sešu gadu laikā, kopš Talsu rallija laikā norisinās arī Čempionu kausa izcīņa, Šveds/Sakalausks to ieguva jau otro reizi. “Ir vienmēr patīkami atgriezties Talsos.

Ātrumposmi šeit ir tehniski ļoti viltīgi, un konkurenti ļoti spēcīgi, kas liek koncentrēties jau no pirmā sacensību dienas starta. Diemžēl pēdējā ātrumposmā pārsitām riepu un neizdevās pacīnīties par uzvaru absolūtajā vērtējumā, tomēr iegūtais Čempionu kauss to ļoti labi kompensē. Šis ir ceļojošais kauss, bet, ja iegūsim to trešo reizi, tad ceru, ka organizatori ļaus to paturēt pavisam,” pozitīvā noskaņojumā pēc Čempionu rallija bija Šveds un Sakalausks.

Tikai pēc pēdējā ātrumposma čempionu cīņu otrajā vietā izvirzījās Latvijas rallija čempions Aivis Egle/Andis Dauga (PROSPEED, +35,28 sekundes), trešais finišēja Lietuvas rallija čempions Ramūns Čapkausks/ Tomas Šipkausks (Capkauskas Racing, +43,83 sekundes). Kā ceturtais, 3 minūtes 18,59 sekundes aiz Šveda/ Sakalauska, finišēja Kuveitas rallija čempions Salahs Bin Eidans ar stūrmani Simo Koskinenu (MM-MOTORSPORT): “Šis bija fantastisks rallijs, kurā ieguvu ļoti vērtīgu pieredzi, kas man noderēs turpmākajām sacensībām. Šeit ir laba atmosfēra, un, ja vien laika apstākļi būs tik pat labi kā šogad, tad ceru, ka man būs iespēja Talsos startēt vēlreiz.”

Latvijas rallija čempionāta populārākajā un arī prestižākajā N4 klasē uzvaru izcīnīja Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks, kuru automašīnai pirmajā dienā tika bojāta degvielas padeves sistēma. Ekipāža otro dienu iesāka no 13. pozīcijas, atpaliekot 1 minūti 28,97 sekundes aiz līdera. Visas dienas laikā ekipāža strauji deldēja konkurentu pārsvaru, uzrādīja ātrāko laiku rallija pēdējos trijos ātrumposmos un izrāva neticamu uzvaru. “Pirmajā dienā mēs braucām mierīgi, tomēr incidents ar akmeni un degvielas padevi otrajā dienā mums lika braukt maksimāli ātri, lai gūtu pēc iespējas vairāk Latvijas rallija čempionāta ieskaites punktus. Liels prieks, ka ieguvām arī Power Stage punktus, kas noteikti noderēs čempionāta izskaņā,” pēc uzvaras N4 grupā atzina Jānis Vorobjovs.

Haralds Šlēgelmilhs un Artūrs Pumpurs, kuri sadarbībā ar RH3 Fonds rallija laikā aicināja pievērst uzmanību bērnu onkoloģiskām saslimšanām un ar tām saistītajiem sarežģījumiem, sacensības noslēdza 11. vietā. “Šīs bija ļoti emocionālas dienas, jo piedalīties “Rally Talsi” jau ir patīkams notikums. Bet darīt to cēlu mērķu vārdā, ar tik lieliskiem partneriem kā RH3 Fonds, ir neaprakstāms prieks. Un beidzot, esam sasnieguši arī “Rally Talsi” finišu,” gandarīts ar sasniegto bija Haralds Šlēgelmilhs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+