×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
29. jūnijs, 2015
Drukāt

“Talsu ūdens” paaugstinājis tarifu; Talsu novadā plāno celt arī apkures tarifu (8)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

SIA “Talsu naimsaimnieks”, kas sniedz centralizētās siltumapgādes pakalpojumus visā Talsu novadā, izņemot Talsu pilsētu, šoruden plāno celt apkures tarifu par 9,4%. Jaunais siltumenerģijas tarifa projekts 17.jūnijā iesniegts izvērtēšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai. Savukārt, kas attiecas uz ūdeni, padome jau ir apstiprinājusi jaunos “Talsu ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus, kas stāsies spēkā no 1.augusta.

Turpmāk tiks piemēroti vienoti ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifi visās “Talsu ūdens” darbības zonas apdzīvotajās vietās – Talsos, Stendē, Talsu novada Laidzes pagasta Zvirgzdos un Paugurciemā, Lībagu pagasta Mundigciemā un Dižstendē. Atkarībā no tā, kādi tarifi bija spēkā līdz šim katrā apdzīvotajā vietā, no augusta gaidāms tarifa kāpums vai samazinājums.

Apkures tarifs plānots no 1.novembra

Apkures tarifu plānots palielināt no pašreizējiem 56,55 eiro līdz 61,86 eiro par megavatstundu, neskaitot pievienotās vērtības nodokli. Piedāvātais tarifs varētu stāties spēkā ar 2015.gada 1.novembri. SIA “Talsu namsaimnieks” valdes priekšsēdētājs Edgars Bērziņš aģentūrai LETA skaidrojis, ka apkures tarifa palielināšana saistīta ar pieaugušajām izmaksām – galvenokārt pieaugušo elektroenerģijas cenu un minimālās algas palielinājumu valstī. “Mums ir 12 katlumājas, tajās strādā 48 kurinātāji. Ja būtu tikai viena katlumāja, tad darbaspēka izmaksas, protams, nebūtu tik lielas,” skaidroja Bērziņš.

Plānotās tarifa izmaiņas ir saistītas arī ar pārdotās siltumenerģijas apjoma izmaiņām, mainīgo un pastāvīgo izmaksu izmaiņām, tostarp kurināmā cenu un darbinieku atalgojuma izmaiņām un tarifa apstiprināšanu atbilstoši spēkā esošajai tarifu metodikai, izdalot atsevišķi siltumenerģijas ražošanas tarifu, siltumenerģijas sadales un pārvades tarifu un siltumenerģijas tirdzniecības tarifu.

Kamēr šis ir tarifu projekts, iedzīvotāji var sniegt savus priekšlikumus un ieteikumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Kaut kā jau tas parāds jādzēš ko iestreba nekompetentie šefi/ vietējo dauneļu ielikteņi.
  Vajadzētu pakutināt attiecīgus orgānus, kuri izmeklētu šo lietiņu iekšienē.

 2. A ko tik smaidīga sieviete bildē? Laikam no Rīgas!

 3. naakoshajaas veeleshanaas esoshajiem ir jaalido!!! 😀

 4. Talsi tak vienmēr izceļas,vedam ūdeni no strauta un čurājam atkritumu bundulos…

 5. Katrs lēmums par tarifu izmaiņām, jāpamato, un jaapspriež publiskās diskusijās! Nevar būt runa, par vienpersonisku ( uzņēmuma persononā) pieņemtu lēmumu uzspiešanu klientiem.

  • Bija publiska apspriešana, kur amatpersonas nespēja pamatot savu lēmumu un talsu iedzīvotāji bija kategoriski pret šim izmaiņām…bet Latvija jau ir “tiesiska valsts”…

 6. tas ka visur tarifu novienādo Atbildēt

  liecina tik par to ka tarifs nekādi nav piesaistits reālajai pašizmaksai. nevar visos ciemos but vienāda pašizmaksa

 7. Neskatoties uz tieasībsarga nolēmumu ,Talsu iedzīvotājiem naudu par nelikumīgi maksāto abonēšanas maksu jāatgriež,iespējams atgūt tikai par nepilnu gadu ! Kur palika vēl četru gadu pārmaksātā nauda ??? Pārveidoja ūdens apgādes uzņēmuma nosaukumu un pārējā naudiņa skurstenī ! Taču tas ir pašvaldības uzņēmums.Kur palika klientu nauda? Un tagad nekaunas vēl pacelt tarifu !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+