×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. maijs, 2014
Drukāt

Tamane atgriežas valstsvienības sastāvā

LETALETA

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība nedēļas nogalē aizvadīs pirmās pārbaudes spēles pret Grieķiju, bet izlases treniņiem pievienojusies centra spēlētāja Zane Tamane.

Zane Tamane 2012. gada vasarā palīdzēja Latvijas valstsvienības kvalificēties Eiropas čempionātam, tā paša gada nogalē saņēma gada labākās basketbolistes balvu un mazliet negaidīti paziņoja, ka savu pēdējo spēli izlasē jau ir nospēlējusi. Pašlaik Zane šo lēmumu ir pārdomājusi, pēdējā sezonā Krakovas “Wisla” komandā viņai bija salīdzinoši neliela slodze un atkal ir iespēja nākt palīgā valstsvienībai.

“Jūtos labi, pēc sezonas paguvu atvilkt elpu un, visu labi apdomājusi, piekritu pamēģināt,” savu izvēli skaidro Zane Tamane. Gandarīts par pieredzējušās spēlētājas, kura valstsvienībā aizvadījusi 125 spēles, pievienošanos ir arī galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš. “Pēc sezonas Zane atpūtās kopā ar ģimeni un tagad pati izrādīja iniciatīvu patrenēties. Ja viss būs kārtībā – un, pazīstot Zani, esmu pārliecināts, ka būs – viņas pieredze noderēs. Komandas treniņos valda ļoti laba gaisotne, spēlētājas ātri apgūst visu, ko liekam priekšā. Tomēr daudzām spēlētājām vēl trūkst starptautiskā rūdījuma. Šādā situācijā pieredzējušu spēlētāju palīdzība ļoti noder,” Latvijas Basketbola savienības portālā citēts Zvirgzdiņš. Tamanes pievienošanās izlasei kompensē Aijas Brumermanes iztrūkumu, kura ir mātes cerībās un izlasei palīdzēt nevar.

Pagājušajā nedēļā treneri veica pirmās sastāva korekcijas, paldies par darbu sakot Līgai Šurkusai un Anetei Kiršteinei. Pārējās meitenes ir ierindā. Arī Zane Jākobsone un Anete Šteinberga, kuras līdz pagājušajai nedēļai darbojās individuāli pēc attiecīgi deguna lūzuma un potītes savainojuma. Labi valstsvienības darbā iekļāvusies centra spēlētāja Zenta Meļņika, kuras progresu pēdējā sezonā novērtē gan treneri, gan komandas biedrenes. Pavisam valstsvienības treniņos piedalās 18 spēlētājas.

“Patīkami pēc pieciem gadiem atgriezties izlasē, bet ļoti daudz kas ir mainījies un no toreizējā sastāva palikušas vien pāris meitenes (tagad trīs – aut.). Toreiz izcīnījām ceturto vietu Eiropas čempionātā, spēlētāju vecums bija līdzīgs kā pašreizējai komandai. Mērķi ir atkārtot vismaz tā laika sasniegumus. Šie pieci gadi mani ir norūdījuši, esmu redzējis daudz jaunas idejas un ticu, ka spēlētājas tās realizēs dzīvē,” sākot darbu ar valstsvienību teica Zvirgzdiņš. Pirmā iespēja novērtēt, kā Zvirgzdiņa idejas darbojas šīs komandas modelī, būs 25. maijā, kad “Arēnā Rīga” Latvijas valstsvienība spēlēs pret sava bijušā galvenā trenera Georga Dikeulaka vadīto Grieķiju. Tā būs ikgadējā “Rozā lentītes” spēle, pirms kuras notiks gājiens pa Rīgas ielām un dažādas citas ar sieviešu krūts vēža profilaksi saistītas akcijas. 26. un 27. maijā Latvijas un Grieķijas izlases spēlēs Olimpiskajā centrā. Līdz Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram mūsējām ieplānotas vēl divas spēles Paņevēžā – 30. maijā pret Lietuvu, 4. jūnijā pret Ķīnu.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmo spēli Latvijas izlase aizvadīs 8. jūnijā savā laukumā pret Portugāli, vēl mūsu grupā spēlēs Igaunijas un Itālijas izlases. Gatavošanos kvalifikācijas turnīram sākušas arī konkurentes un aizvadījušas jau pirmās pārbaudes spēles. Pagaidām neveiksmīgi – Itālija savā laukumā Romā divreiz ar 51:59 un 48:60 zaudēja Lielbritānijai, savukārt Portugāle treniņnometni Kranjska Gorā noslēdza ar 49:56 un 53:64 zaudējumiem pret Slovēniju.

 

LATVIJAS VALSTSVIENĪBAS KANDIDĀTES

Elīna Babkina (“Nadežda”, Krievija),

Zane Eglīte (SK “Cēsis”),

Baiba Eglīte (“TTT Rīga”),

Ieva Krastiņa (“Kibirkštis”, Lietuva),

Kate Krēsliņa (“RSU/Merks”),

Liene Priede (SK “Cēsis),

Kristīne Silarāja (SK “Cēsis),

Kitija Laksa (“TTT Rīga”),

Ieva Veinberga (“Civitanova”, Itālija),

Zane Jākobsone (SK “Cēsis”),

Dita Liepkalne (“Bembibre”, Spānija),

Dita Rozenberga (“TTT Rīga”),

Anete Šteinberga (“Castors Braine”, Beļģija),

Kristīne Vītola (UTEP universitāte, ASV),

Aija Putniņa (“Umbertide”, Itālija),

Ieva Kūlīte (“TTT Rīga”),

Zenta Meļņika (“Athinaikos”, Grieķija),

Zane Tamane (“Wisla”, Polija).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+