×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
4. jūnijs, 2012
Drukāt

Tamane varēs palīdzēt Latvijas izlasei

tamanzane-fiba

Vairāku ārstu veiktajās pārbaudēs konstatēts, ka Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības centra spēlētāja Zane Tamane pakāpeniski var atsākt treniņus, informē Latvijas Basketbola savienība.

Fīniksas “Mercury” treniņnometnes laikā gūtais pleca savainojuma Zanei Tamanei neļāva nostiprināties WNBA komandas sastāvā. Kā izrādās, savainojums tomēr nav tik nopietns, lai šovasar kedas un bumba būtu jāatliek malā pavisam. Tamane par savu gatavību palīdzēt Latvijas izlasei, ja kaut kas nesanāk viņpus Atlantijas okeānam, treneriem bija solījusi jau agrāk. Pēc atgriešanās mājās palika tikai viens šķērslis – savainotā pleca stāvoklis.

Pēc vairākiem izmeklējumiem kļuvis zināms, ka Tamane var atsākt treniņus. “Attieksmes ziņā Zane ir izcils paraugs jaunajām basketbolistēm un jaunajiem basketbolistiem, un no savas – valstsvienības vadības – puses būsim maksimāli piesardzīgi un saudzīgi. Konkrētajā situācijā izšķiroša nozīme ir spēlētājas pašsajūtai. Tas nozīmē, ka iesim uz priekšu maziem solīšiem, pirmajās nodarbībās ļaujot Zanei darboties individuāla režīmā. Paralēli viņa jau piedalās videoseansos, lai iegūtu priekšstatu par komandas sadarbībām un taktiskajām shēmām. Papildus lemsim par Zanes līdzdalību komandas izbraukumā uz pēdējo pārbaudes tunīru Kauņā,” basket.lv situāciju komentējis Latvijas valstsvienības galvenais treneris Aigars Nerips.

“LA” jau ziņoja, ka kājas savainojuma dēļ Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajās spēlēs nevarēs palīdzēt Aija Brumermane. Pagājušajā nedēļā pārbaudes spēlēs Ungārijā rokas pirksta savainojumu guva Liene Jansone, potīti izmežģīja Liene Priede, taču abām spēlētājām savainojumi netraucēs piedalīties šīs vasaras svarīgākajās spēlēs.

Pirmdien Latvijas izlase Rīgā aizvadīja spēkus atjaunojošu treniņus, otrdien dosies uz Kauņu, kur no trešdienas pēdējā pārbaudes turnīrā sacentīsies ar Lietuvas, Spānijas un Zviedrijas valstsvienībām. Eiropas čempionāta pirmo kvalifikācijas spēli mūsējās aizvadīs 12. jūnijā Rīgā pret Itālijas valstsvienību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+