×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
31. jūlijs, 2014
Drukāt

Nav jāņem “brīvpusdienas”! Saruna ar uzņēmēju Viesturu Tamužu (8)

Foto-Karīna MiezājaFoto-Karīna Miezāja

Viena no redzamākajām personām Ingunas Sudrabas vadītajā partijā “No sirds Latvijai” bija uzņēmējs VIESTURS TAMUŽS. Lai noskaidrotu, ar kādu bagāžu Sudrabas partija dosies uz 12. Saeimas vēlēšanām, “LA” aicināja uzņēmēju uz sarunu redakcijā.

Kad intervija jau bija sagatavota publicēšanai, V. Tamužs informēja redakciju, ka 30.jūlijā izslēgts no partijas “No sirds Latvijai” valdes un arī pašas partijas. Vēl pirms dažām dienām V. Tamužs intervijā, atbildot uz jautājumu, kāds ir viņa statuss un atbildība partijā, teica: “Esmu valdes loceklis. Varētu teikt, ka esmu arī viens no partijas ideologiem, kas ir izpaudies, piemēram, darbā pie partijas programmas. Es, protams, nevēlos mazināt partijas vadītājas noteicošo lomu… Nē, mūsu viedokļi neatšķiras, tie ir tuvi. Iekšējās diskusijās uzskati dažreiz mēdz atšķirties, bet tāpēc jau tās ir diskusijas.” Taču, kā vakar teica V. Tamužs, tieši pēc I. Sudrabas ierosinājuma partijas valde balsojusi par viņa izlēgšanu. Šīs pārmaiņas gan nemaina uzņēmēja uzskatus par Latvijas politiku, tāpēc publicējam sarunu, kāda tā notika vēl tad, kad viņš bija partijas biedra statusā. Ar V. Tamužu sarunājās Voldemārs Krustiņš un Māris Antonevičs.

V. Krustiņš: – Daudzi vēlētāji šobrīd uzdod jautājumu – par ko oktobrī balsot? Kāds būtu “No sirds Latvijai” piedāvājums?


– Pats svarīgākais – patstāvība. Pavisam vienkārši – paskatīsimies mūsu valsts budžetu un ieraudzīsim, ka apmēram 22% no tā veido “ārvalstu palīdzība”. Tēlaini salīdzinot, Latvija ir kā pusaudzis, kurš jau sācis pats savu dzīvi, bet jo­projām Eiropas Savienības tētis viņam ik mēnesi dod kabatas naudu, jo ar paša nopelnīto viņš nevar iztikt. Domāju, ka Latvijai svarīgākais šobrīd ir nostāties pašai uz savām kājām un pateikt: “Mūs neviens nediriģēs! Mēs esam patstāvīgi un paši atbildēsim par saviem lēmumiem.” Protams, tas nebūs viegli, taču tas ir jādara. Tāds ir mans redzējums, ar kuru es vēlos nākt politikā. Ja runājam par Ingunu Sudrabu, viņas galvenā apņēmība ir veidojusies, darbojoties Valsts kontrolē, kur viņa redzēja to haosu un nejēdzības, kas notiek valsts pārvaldē. Ingunai niez nagi to sakārtot.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Šim vīram ir 38milj. kredītu parādi!!! Tēloja lielu sliktu uzņēmumu attīstītāju un “riska kapitāla” gudrinieku, līda pēc valsts galvojumiem Ekonomikas ministrijā. Tagad ar Sudrabas palīdzību gribēja ietikt par ministru un savas naudas katastrofālās grūtības risināt. Labi, ka Sudrabai laicīgi atvērās acis un šo farizeju izmeta ārā.

 2. Oligarhi,miljonāri,kampēji un eirokrāt-birokrāti stingri stāv 4.maija režīma pamatu sardzē,tāpēc par saviem solījumiem un paveikto lielu lepnumu paudīs 23.augustā Baltijas ceļa jubilejas pasākumos:
  “Mēs redzam nākotnes Latviju kā demokrātisku valsti, kurā visiem pilsoņiem neatkarīgi no to nacionālās un sociālās piederības, politiskās un reliģiskās pārliecības, ir nodrošinātas vienādas tiesības. Latvijai ir jābūt humānisma valstij, kurā valda likums, ekonomiska augšupeja un plašas garīgās kultūras attīstības iespējas jebkurai etniskai grupai..” Latvijas Tautas frontes Domes valde (LTF Domes valde, LTF valde)
  «Padomju Jaunatne», 1989. gada 2. jūnijā, Nr. 105

 3. PALDIES TAMUŽA KUNGAM PAR KATRU PASACĪTO DOMU!!! Nokļūstot politikā cilvēks IZMAINĀS LĪDZ NEPAZĪŠANAI, piem. ČIGĀNES KUNDZE…

 4. Ja man ir viensžagars, varu to viegli salauzt. Ja man ir žagaru bunte , to salauzt jau vairs vienkārši nevaru. Mūsu ir gaļigs skaits, bet kad daļamies n+1 partijā, tad topam par atsevišķiem žagariem, ko viegli var salauzt.
  Tā čingishana māte mācīja savus dēlus. Bet esam gudri un mums nevajag mācīties.
  Vai vajag saprasties ? Meklēsim kopīgo un mācīsimies saprasties. Cienīsim viens otru, nevis meklēsim “uiis” otra kažokā, pašu kažoks no tām jau mudž.

 5. Piekrītu katram Tamuža vārdam. Diemžēl arī tam, ka cilvēks mainās līdzko nokļūst politikā.
  Jau pagājušo reizi balsoju par Tamuža partiju, kaut gan labi apzinājos, ka 5% tā nesasniegs, bet gribējās atbalstīt tās idejas. Šoreiz izvēlos NA, bet ja tur pievienotos Viesturs Tamužs , balsotu visa ģimene un draugi.

 6. Izskatās, ka Sudrabas partija ir zaudējusi ko nozīmīgu. Gribētos gan, lai šis cilvēks pievienotos NA, vai vismaz iesaistītos jaunajā Saeimā kā neatkarīgs politiķis . Īsts premjera kandidāts. TIkai par Daci Melnbārdi, viņa ir labs administrators, bet ne kultūras cilvēks, turklāt ļoti ietekmējama, tas neder, ir jābūt savam redzējumam.

 7. Gan eksperti, gan politiķi arvien biežāk norāda, ka L. Straujuma ir vēl jo neizlēmīgāka par savu priekšgājēju, pārsvarā orientējas uz problēmas atlikšanu un nav spējīga uz lēmumu pieņemšanu.
  —————————————nu beidzot arī paši jenoti saprata,ka lāčuks bija / tāpat kā lēnuma / neizlēmīgs,pārsvarā orientēts uz problēmu atlikšanu un nebija spējīgs uz lēmumu pieņemšanu visu piecu gadu garumā

 8. šis arī ir olšteinietis ?

Draugiem Facebook Twitter Google+