×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. augusts, 2014
Drukāt

Tango esence mirdzēs Rīgā


Esencia_4

28. augustā Rīgas Kongresu namā starptautiskā festivāla “Tango Sun Festival 2014” ietvaros notiks tango koncertizrāde “Esencia Tanguera”, kurā uzstāsies izcili tango dejotāji no Argentīnas un Baltijas valstīm tango orķestra “Silencio” pavadījumā.

Koncertizrāde “Esencia Tanguera” ir 2013. gadā iesāktas festivāla “Tango Sun Festival 2013” rīkotāju iniciatīvas turpinājums. Pērn “Tango Sun Festival 2013” ietvaros notika koncertizrāde “El Arte del Tango”, kas izpelnījās ievērojamu apmeklētāju atsaucību. Tāpat kā pērn, arī šī gada koncertizrādei sagatavota oriģināla horeogrāfija, ko divu stundu garā programmā izdejos pieci izcilu dejotāju pāri.

Koncertizrādes programmā iekļauti mūzikas un dejas priekšnesumi gan solo, gan grupas horeogrāfijā, ko dejā izpaudīs mākslinieki no Argentīnas – dejotāja, horeogrāfe un pedagoģe Laura Melo, kurai, starp citu, ir doktora grāds kustību motorikā un mūzikā, un aktieris, dejotājs, horeogrāfs un pedagogs Rikardo Baross, viņi ir arī koncertizrādes horeogrāfi, Lorena Ermocida un Pančo Martiness Pejs. Dejotājiem unikālajā sadarbības projektā pievienosies profesionālie tango dejotāji no Baltijas valstīm – Brigita Urbietīte no Lietuvas un Džesika Ščerbakova no Igaunijas kopā ar partneriem Karlosu Rodrigesu no Argentīnas un Sameru Sirgitu no ASV. Izrādē dejos arī Marija un Pasi Laurēni no Somijas, kuri sajūsmināja skatītājus jau pagājušā gada koncertā.

Ievērības cienīgs ir arī gaidāmās tango izrādes muzikālais pavadījums, kas skanēs kvarteta “Silencio” un dziedātāja Omara Fernandesa dzīvajā izpildījumā. Koncertā “Silencio” piedāvās autentisko Argentīnas tango mūzikas skanējumu.

“Šī būs unikāla iespēja Latvijas iedzīvotājiem dzirdēt orķestri un redzēt dejotājus, kas iekarojuši mūzikas cienītāju sirdis visā pasaulē. Esam īpaši gandarīti, ka viens no pasaulē atzītākajiem vijolniekiem un tango mūzikas komponistiem Ramiro Gallo piedalīsies šajā koncertā,” stāsta Haidruna Fammlere, biedrības “Tango Baltica” dibinātāja un koncertizrādes organizatore. Ramiro Gallo vijoles skanējumu un aranžējumus mūzikas eksperti uzskata par izcilām mūsdienu parādībām tango mūzikā.

Jau septītais starptautiskais tango festivāls “Tango Sun Festival 2014” šogad norisināsies no 26. augusta līdz 2. septembrim Rīgā un Jūrmalā, piedāvājot vairāk nekā desmit Milongu vakarus, meistarklases un seminārus, piedaloties tango meistariem no Argentīnas un Baltijas valstīm.

Varbūt noder


Koncertizrāde 28. VIII 19.00 Rīgas Kongresu namā.

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, H”www.bileuserviss.lv.

Cena: EUR 22 – 35.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+